Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Fanoušek se vysmíval soupeřům. Obrovitý pivot jej skolil pěstí

Sport

  10:58
BOSTON/PRAHA - Basketbalisté Philadelphie 76ers zažívají v NBA hororový vstup do sezony. Prohráli všech dosavadních šestnáct utkání a fanoušci ostatních celků si z nich začínají dělat legraci. Nával posměšků nevydržel Jahlil Okafor, už v devatenácti letech největší hvězda týmu. Nedaleko bostonského nočního klubu se pustil do příznivce místních Celtics, který na něj na ulici pořvával. Od 210 centimetrů vysokého a 125 kilogramů vážícího hráče pak dostal pořádnou ránu.

Basketbalista Philadelphie 76ers Jahlil Okafor. foto: Getty Images

Celý incident, který byl zachycen na video, se odehrál nedaleko nočního klubu, kde hráči 76ers zřejmě zapíjeli zklamání z další porážky. V Bostonu dlouho vedli, ještě pár minut před koncem dokonce dvouciferným rozdílem, nakonec však stejně prohráli 80:84.

Frustrované hráče pak ještě po odchodu z baru naháněli místní fanoušci, kteří se jim údajně měli vysmívat a neustále je obtěžovat. V jednu chvíli to už Okafor nevydržel a do agresorů se pustil. Nejprve verbálně, když na jednoho obzvlášť dotěrného muže zařval: „Aspoň máme peníze, ty chudáku!“

Roztržka však pokračovala i nadále a nakonec došlo na fyzické napadení. Devatenáctiletý talent nejprve do svého soka strčil a následně jej pěstí poslal k zemi. To už svého kamaráda začal bránit jiný muž, který na Okafora zaútočil zezadu. Celá situace nakonec měla skončit útěkem všech zúčastněných.

Zatím není jasné, jakou bude mít rvačka dohru. Vedení 76ers vydalo pouze krátké prohlášení, ve kterém slibuje, že bude věc řešit. Sám hráč, na kterém má stát budoucnost týmu, mlčí úplně.