8. července 2011 8:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Fanda se zabil při chytání míčku na baseballu

Pád fanouška z tribuny při baseballu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pád fanouška z tribuny při baseballu. | foto: Reprofoto

DALLAS Při čtvrtečním baseballovém zápase MLB v Texasu zemřel po pádu z tribuny fanoušek, když se snažil chytit míček. K tragédii, letos už druhé během elitní baseballové ligy v zámoří, došlo ve druhé směně. Muž sledoval utkání domácího týmu Rangers proti Oaklandu s malým synem.

Fanoušek se natahoval po míčku, který do tribun hodil Josh Hamilton, jenže přepadl přes zábradlí a spadl na hlavu ze šesti metrů na dlažbu. Vedle sedící divák se jej pokusil ještě zachytit, ale neúspěšně. Podle svědků byl fanoušek na nosítkách ještě při vědomí a nabádal okolí, aby se postaralo o jeho syna.

PÁD FANOUŠKA Z TRIBUNY (od 1:00 minuty)
 

"Tato tragická událost nás všechny velmi zasáhla, naše myšlenky a modlitby jsou s jeho rodinou," uvedl prezident texaského klubu Nolan Ryan. Po jeho boku sledoval zápas i bývalý americký prezident George Bush mladší, který je bývalým spolumajitelem klubu a častým návštěvníkem na stadionu. Texas v pochmurné atmosféře utkání vyhrál 6:0.

Podobné tragédie nejsou při zápasech MLB ničím výjimečným, neboť míček je pro fanoušky cenným suvenýrem. První letošní oběť nicméně v květnu na stadionu v Coloradu spadla při jízdě po zábradlí na schodišti.

Lidovky.cz, ČTK