24. května 2010 9:50, aktualizováno  11:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Italský pilot bojuje v Brně o život po ohnivém pekle

Nehoda Itala Giorgia Bartocciho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda Itala Giorgia Bartocciho. | foto: Martin Straka/Sedmička

BRNO Oslava motorismu na brněnské Masarykově okruhu se změnila v sobotním odpoledni v tragédii. Italský závodník Giorgio Bartocci totiž málem uhořel po děsivé nehodě svého lamborghini v závodě Lamborghini Blancpain Super Trofeo.

Bylo to skutečné ohnivé peklo. Italský pilot Giorgio Bartocci se svým luxusním vozem Lamborghini Gallardo vládl po startu svému závodu Lamborghini Blancpain Super Trofeo, který se jel jako předkrm hlavního klání vozů GT1.

HROZIVÁ NEHODA ITALSKÉHO ZÁVODNÍKA V BRNĚ:

Jenže najednou se stalo něco, co se zapíše do dějin Masarykova okruhu v Brně černým písmem, jako nejtěžší nehoda v historii autodromu. Dvaatřicetiletý amatér nezvládl nájezd do cílové rovinky před hlavní tribunou a se svým vozem vrazil do betonové zídky oddělující dráhu od boxů.

Luxusní Lamborghini se rozlomilo na dva kusy a běhěm několika vteřin explodovalo a začalo hořet. Palivová nádrž s objemem sto litrů byla v té chvíli téměř plná. Bartocci byl stále uvězněn ve voze, ze kterého jej vytáhli záchranáři až po více jak minutě. Přesto si odnesl z těžké nehody "pouze" popáleniny prvního stupně na končetinách a zlomenou pažní kost.

Po ošetření přímo v areálu autodromu byl vrtulníkem transportován do nemocnice, kde byl sice ve vážném, ale stabilizovaném stavu.
"Stále zůstává hospitalizován. Jeho stav je stabilizovaný," sdělila serveru Lidovky.cz v pondělí krátce před jedenáctou mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová. Rozsah jeho zranění však odmítla prozradit.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!