Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Italský pilot bojuje v Brně o život po ohnivém pekle

Sport

  9:50aktualizováno  11:07
BRNO - Oslava motorismu na brněnské Masarykově okruhu se změnila v sobotním odpoledni v tragédii. Italský závodník Giorgio Bartocci totiž málem uhořel po děsivé nehodě svého lamborghini v závodě Lamborghini Blancpain Super Trofeo.

Nehoda Itala Giorgia Bartocciho. foto: Martin Straka/Sedmička

Bylo to skutečné ohnivé peklo. Italský pilot Giorgio Bartocci se svým luxusním vozem Lamborghini Gallardo vládl po startu svému závodu Lamborghini Blancpain Super Trofeo, který se jel jako předkrm hlavního klání vozů GT1.

HROZIVÁ NEHODA ITALSKÉHO ZÁVODNÍKA V BRNĚ:

Jenže najednou se stalo něco, co se zapíše do dějin Masarykova okruhu v Brně černým písmem, jako nejtěžší nehoda v historii autodromu. Dvaatřicetiletý amatér nezvládl nájezd do cílové rovinky před hlavní tribunou a se svým vozem vrazil do betonové zídky oddělující dráhu od boxů.

Luxusní Lamborghini se rozlomilo na dva kusy a běhěm několika vteřin explodovalo a začalo hořet. Palivová nádrž s objemem sto litrů byla v té chvíli téměř plná. Bartocci byl stále uvězněn ve voze, ze kterého jej vytáhli záchranáři až po více jak minutě. Přesto si odnesl z těžké nehody "pouze" popáleniny prvního stupně na končetinách a zlomenou pažní kost.

Po ošetření přímo v areálu autodromu byl vrtulníkem transportován do nemocnice, kde byl sice ve vážném, ale stabilizovaném stavu.
"Stále zůstává hospitalizován. Jeho stav je stabilizovaný," sdělila serveru Lidovky.cz v pondělí krátce před jedenáctou mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová. Rozsah jeho zranění však odmítla prozradit.

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Otestujte flexibilní sušák na prádlo, na který hravě pověsíte povlečení i ubrus
Otestujte flexibilní sušák na prádlo, na který hravě pověsíte povlečení i ubrus

Nemáte doma sušičku a trápíte se po každém praní se svým starým sušákem? Získejte jeden od Viledy, na kterém snadno usušíte ložní prádlo i oblečení...

Mohlo by vás zajímat