Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Jágr ukazuje českou kabinu. Všechno řeší koutek starších, říká

Sport

  11:18
SOČI - Odtud budou čeští hokejisté vyrážet do olympijských bitev. Poprvé už dnes od 18 hodin k zápasu se silným Švédskem. Nahlédněte do jejich šatny na stadionu Bolšoj v Soči a zjistěte, jaký je v ní zasedací pořádek. Role průvodce se zhostil Jaromír Jágr, který video z české kabiny zveřejnil na svém facebooku.

Tady sedí Jaromír Jágr foto: MAFRA

Bude to velice důležitý koutek české kabiny. Z jedné strany v něm budou trůnit Petr Nedvěd, Tomáš Kaberle a kapitán Tomáš Plekanec. Ze druhé si přisedne legendární Jaromír Jágr, jenž bude mít po pravé ruce Marka Židlického a Patrika Eliáše, parťáky z New Jersey. Rada starších tedy sídlí v rohu. "Tady to všechno vzniklo a všechno se řeší. Kapitán (Plekanec), já a Židla (Židlický)," ukazuje Jágr na videu.

Hokejisté jsou rozmístěni tak, že vedle sebe obvykle najdete dobré kamarády. Kladenské hnízdo tvoří podobně staří (nebo spíš mladí) gólman Pavelec s útočníky Voráčkem a Frolíkem. "Tady jsou mladý pušky z Kladna," říká Jágr, když prochází kolem.

Dokonce i v šatně jsou nerozlučně spojeni obránci Barinka s Krajíčkem, které kouč Hadamczik nominoval hlavně kvůli jejich sehranosti. Sousedy jsou Gudas s Palátem, mladíci z Tampy, a pochopitelně i bratři Michálkovi.

Jaromír Jágr a fyzioterapeut Pavel Kolář

Jaromír Jágr a fyzioterapeut Pavel Kolář

Všichni tři brankáři byli vystrčeni na kraj, aby vedle sebe měli volno a mohli si o stěnu opřít betony.

Místnost působí docela útulně, je prostorná a stylově vyzdobená nápisy a státními znaky. "Nic nám nechybí," tvrdí gólman Jakub Kovář. "Máme všechno, co potřebujeme."

Zadák Tomáš Kaberle přirovnává přidělenou kabinu k těm, které v arénách NHL obývají hostující mužstva.

"Je fajn, že na sebe všichni vidíme," říká. "Že nechybí televize, na které nám trenér při poradách může pouštět videoklipy. Zázemí je vůbec výborné. Celá hala je pěkná. V tom problém nebude. Teď ještě aby nám to šlo na ledě. Už brzo na to vlítnem."

Autoři:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...

Mohlo by vás zajímat