Pátek 23. července 2021, svátek má Libor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Jako tank. Zboural kameramana a poté položil touchdown

Sport

  15:38
PRAHA/ARLINGTON - Největší z největších. To je finále amerického fotbalu - Super Bowl. Ten s pořadovým číslem XLV přinesl fanouškům i divákům opět strhující podívanou. Kromě dalšího rekordu ve sledovanosti ale i další zajímavosti. Výrazně na sebe upozornil - ač z týmu poražených Pittsburgh Steelers - runningback Rashard Mendenhall. Nejdříve totiž zboural kameramana televize FOX, aby následně položil touchdown.

Rashard Mendenhall sráží kameramana. foto: www.youtube.com

Jeho rychlost a buldočí sílu má jen málokdo. Také proto patří mezi nejlepší runningbacky (běžec, rozrážeč) slavné NFL. Rashard Mendenhall z týmu Pittsburgh Steelers mohl ve třiadvaceti letech získat v neděli už svůj druhý Super Bowl. Dělal pro to maximum.

Posuďte sami: Ve 3. minutě třetí čtvrtiny dostal do ruky "šišku" od rozehrávače Roethlisbergera a vydal se vstříc náruči více jak metrákových chasníků v obraně Green Bay Packers. Tentokrát se to ale rozhodl vzít "oklikou" a byl vytlačen mimo hříště. Setrvačností o pár vteřin později ale doslova sestřelil kameramana televize FOX.

SRÁŽKA MENDENHALLA S KAMERAMANEM:

"Bylo to hodně tvrdé," přiznal po zápase sám stokilový pořízek, který musel srážku několik desítek vteřin vydýchavat. "Musel jsem se ale vrátit zpět. Jsem rád, že jsem mohl pokračovat ve hře," pokračoval. Jeho spoluhráči ostatně také. Dvě minuty od kolize totiž Mendenhall předvedl své umění a tentokrát již středem obrany Packers položil touchdown.

Bohužel pro něj ale poslední v duelu, pouze snižil na 16:21. Hráči Green Bay již poctivě budovaný náskok z prvního poločasu nepustili a vyhráli 31:25. XVL. Super Bowl kromě tohoto momentu přinesl i další historický rekord. Duel na Cowboys Stadium v Arlingtonu sledovalo neuvěřitelných 111 milionů američanů (v USA žije cca 315 milionů obyvatel).

TOUCHDOWN MENDENHALLA PO SRÁŽCE:

Letošní finále tak o dalších 5,5 milionů posunulo rekord toho loňského na čele nejsledovanějšího pořadu v historii amerických televizicí. Po celém světě pak bitvu dvou legendárních celků sledovalo téměř 170 milionů diváků. Super Bowl tak potvrdil výsostné postavení amerického fotbalu mezi sporty USA.

Až daleko za ním jsou ve středu zájmu baseball, NBA či NHL. Popularita amerického fotbalu je tak velká, že jeho univerzní liga NCAA soupeří ve sledovanosti právě s basketbalem a nejslavnější hokejovou ligou světa.

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.