Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Jedna ostuda Rourkemu nestačila. Opět chce do ringu. A opět v Rusku

Sport

  10:00
MOSKVA - V listopadu roku 2014 se americký herec, scenárista a také příležitostný boxer Mickey Rourke (63 let) vrátil do ringu, když se v Moskvě představil v exhibičním souboji s Elliotem Seymourem, kterého knockoutoval ve druhém kole. Dle zpráv z ruských médií plánuje po roce a půl další boxerský duel.

Mickey Rourke po zápase s Elliotem Seymourem. foto: Reprofoto

28. listopadu 2014 se Rourke představil proti Seymourovi, který se předtím radoval z jediné profesionální výhry v deseti zápasech. Hvězda filmu Wrestler, nebo série Postradatelní jej poslala k zemi už ve druhém kole jejich nakonec „jen“ exhibičního duelu.

Jak se později ukázalo, všechno bylo předem domluvené a naplánované. Devětadvacetiletý Seymour sice býval kvalitním amatérským boxerem, finanční problémy jej ale dostaly na ulici a v době, kdy na souboj s Rourkem kývl, žil v Los Angeles coby bezdomovec.

Místo oslav a klanění se herecké legendě, která za zmíněný snímek Wrestler dostala v roce 2009 Zlatý glób, se stala z akce pořádná fraška a ostuda.

Nyní – rok a půl poté – ale informovala ruská média, že by se Rourke rád znovu postavil do ringu. Jak jinak, než opět v Rusku. Konkrétně na galavečeru v Jekatěrinburgu. Zatím ale není znám termín ani jméno jeho případného soupeře. Nejbližší (a také zatím jediná) boxerská akce, která se v tomto městě koná, je datována do pátku 6. května.

A je také otázkou, který z promotérů bude přidáním Rourka na svoji akci, riskovat vlastní pověst. Jisté je, že ruský miliardář Andrej Rjabinskij, na jehož večeru zmíněného 28. listopadu 2014 Rourke boxoval, o něj už nestojí. Další velká ryba – Vladimir Chrjunov – který se podobných experimentů naopak nebojí, nemá v současné době ruskou licenci.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat