7. října 2019 14:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Jsou pro smích celému světu. Čínské sprinterky zmatkovaly ve finále MS jako malé děti

Jedna z kolegyň se snaží utěšit brečící čínskou sprinterku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z kolegyň se snaží utěšit brečící čínskou sprinterku. | foto: Reuters

Dauhá Nikdo na světovém šampionátu atletů v Dauhá nepobavil diváky na stadionu i u televizí víc než čínské sprinterky. V sobotním finále štafety na 4x100 metrů naprosto zazmatkovaly na poslední předávce a teď se jim v dobrém směje celý svět.

Jen jeden den po zveřejnění videa na serveru Youtube.com z předávky Číňanek se na něj podívalo přes 60 tisíc lidí. 

Bavily se tím, jak se čínské sprinterky na třetím a čtvrtém úseku po špatné předávce nemohou dohodnout, kde si mají kolík předat, aby nebyly diskvalifikované.

Jako děti běhaly od úseku k úseku a stále se nemohly dohodnout, což je stálo zhruba 25 sekund a všechny soupeřky, včetně zlatých Jamajčanek, už byly dávno v cíli.

Čínská finišmanka se na popud své kolegyně přece jen vydala k cíli, protože i doběhnutí a konečné osmé místo by stačilo Číně na kvalifikování se do závodu na olympijských hrách v Tokiu v příštím roce.

Smutek pak v čínském táboře zavládl poté, když byly sprinterky diskvalifikovány, protože štafetový kolík nedovoleně opustil vymezenou zónu. 

O účast v Tokiu tak budou muset Číňanky zabojovat až příští rok. Už teď si ale můžou být jisty, že budou v atletickém světě pod velkým drobnohledem.

larJaroslav Šindelář
Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...