Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Kimova armáda krásek. Roztleskávačky z KLDR uchvacují i provokují

Sport

  11:00
PCHJOGNČCHANG - Nelze si jich nevšimnout. Skupina 229 roztleskávaček ze Severní Koreje v červených kostýmcích vzbudila pozornost hned po příletu do dějiště zimních her v Pchjongčchangu a hodně vidět je i na sportovištích.

Roztleskávačky ze Severní Koreje. foto: Reuters

Propaganda severokorejského režimu, nebo prostředek k uvolnění napětí během krize mezi KLDR a USA? „Jejich účast je politicky motivovaná, mají způsobit rozporuplné reakce, provokovat“ píše v komentáři deník NY Times.

Armáda mladých dobře vypadajících žen může na někoho působit až děsivě, jejich sehranost při fandění je neuvěřitelná. „Jsou velmi hezké,“ říká osmapadesátiletá žena z Jižní Koreje, která umění roztleskávaček sledovala při pondělním utkání ženského hokejového turnaje. 

„Rozumím negativním emocem kolem nich, ale myslím, že bychom vůči nim měli být otevřenější. Jsou to lidé jako my,“ dodává.

13.února 2018 v 00:15, příspěvek archivován: 13.února 2018 v 10:59

VIDEO: What to know about the North Korean cheerleaders dubbed the "Army of Beauties" https://t.co/u82wdtW9UN https://t.co/6ncD3La8lH

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

What to know about the North Korean cheerleaders dubbed the "Army of Beauties" https://t.co/u82wdtW9UN https://t.co/6ncD3La8lH

Americká média se pustila do zkoumání, co „fandící armáda“ z KLDR při svých secvičených výstupech říká. Podle oslovených překladatelů však nejde o nic převratného: „Náš tým kupředu!“ „Jedeme, jedeme!“ či „Jdeme si pro vítězství!“.

Roztleskávačky z KLDR.
Severokorejské roztleskávačky přicházejí.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat