Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Kličko obhájil titul. Šíleného Briggse rozbil a poslal do nemocnice

Sport

  22:15aktualizováno  17. října 14:31
PRAHA/HAMBURK - Ukrajinský boxer Vitalij Kličko obhájil svůj titul mistra světa v těžké váze organizace WBC, když v sobotu v noci jasně na body porazil amerického vyzyvatele Shannona Briggse. Devětatřicetiletý šampion vládl ringu po celý duel, ovšem ani přes drtivou převahu a několik povedených tvrdých kombinacích nedokázal soupeře poslat k podlaze.

Kličko bije Briggse. foto: Reuters

Pro devětatřicetiletého Ukrajince to byla 41. výhra v profesionálním ringu (prohrál jen dvakrát), Briggsovi připravil šestou prohru v kariéře v 58. duelu. A jednu z nejdrtivějších, nutno podotknout...

"Půjdeš k zemi. Všichni tví soupeři byli jen děti, já jsem opravdový chlap," chvástal se Briggs před duelem.  V zaplněné O2 Aréně v Hamburku se ale i osmatřicetiletý Američan zařadil mezi "děti". Možná podle svého měřítka do ještě nižší věkové kategorie.

V zápase samotném nepředvedl zhola nic, na co by mohl být pyšný. "Asi se unavil na tiskové konferenci," komentoval příznačně počínání posledního amerického šampiona těžké váhy Ondřej Pála během on-line reportáže na lidovky.cz.

DÁLE ČTĚTE

Briggs, jindy výbušný a skvěle silově vybavený bijec, byl v ringu naprosto neškodný. Za celý zápas dokázal svého soupeře zasáhnout všehovšudy jen jednou do obličeje, přestože jej k tomu s přibývajícími koly vybízel i samotný Kličko. Údery na spodek Ukrajinci příliš těžkostí nenadělal.

Vitalij Kličko bije Shannona Briggse.

"Utkal jsem se s takovými boxery jako Lewis a Foreman, ale bylo to až tento večer, kdy jsem předvedl nejlepší zápas své kariéry. Vitalij je velmi rychlý a dává tvrdé údery - tvrdší než kdokoliv jiný - je to zkrátka úžasný boxer," soukal ze sebe po zápase i přes porážku a bídný výkon Briggs.

11. A 12. KOLO ZÁPASU KLIČKO-BRIGGS:

"Vypadá to, jako by chtěl, aby se lidé za ty peníze alespoň chvíli bavili. Troufám si říct, že to vypadá, jako domluvený zápas. Nikdo se přece nenechá mlátit takovým způsobem, aniž by to alespoň nezkusil. Nevrátil mu to. Zvláště, když podle úderů na spodek je vidět, že tu sílu a výbušnost v sobě Briggs má," neskrýval s postupujícím časem zklamání nad výkonem vyzyvatele Pála.

BRIGGS SKONČIL S OŠKLIVÝMI ZRANĚNÍMI

O průběhu zápasu vypovídá skutečnost, v jak zuboženém stavu jej Briggs dokončil. Podle německých médií strávil noc na hamburské klinice v intenzivní péči lékařů, kteří jej i den po zápase neustále sledovali.

Tomografické vyšetření sice vyloučilo vážné obavy z krvácení do mozku, Američan nicméně utrpěl otřes mozku a má fraktury pod pravým okem a nad levým. Do výčtu jeho zranění patří i natržené svaly a šlachy v pravé paži.

"Už od šestého kola jsem měl o Briggse obavy," konstatoval ringový lékař Stefan Bock. Kličkův trenér Fritz Sdunek by prý takovým způsobem svého svěřence zbít nenechal. "Nejpozději v desátém kole bych ho v takové situaci odvolal z ringu," řekl.

Kličko se totiž opět podle svých zvyklostí rozjížděl pomaleji, ale od třetího kola zařadil vyšší rychlostní stupeň a o dvě kola později už Briggs v ringu předváděl zajímavé neboxerské taneční kreace. I přes drtivé kombinace a úderý nebyl ovšem schopen devětřicetiletý ukrajinský kolos s přezdívkou "Ocelová pěst" svého soupeře poslat k zemi.

Od poloviny zápasu byla na úvod každého kola otázka fanoušků, ale i komentátorů přímého přenosu stejná: "Ukončí Kličko konečně zápas?" Odpověď byla po třech minutách monotónního představení stejná: "Neukončí." Briggs nakonec s vypětím všech sil zápas ustál až do závěrečného gongu po dvanáctém kole.

"Dal jsem do toho maximum, bolí mě z těch úderů vše. Jeho schopnost odolávat ranám je úchvatná," řekl po zápase Kličko. O jeho naprosté převaze svědčí i rozhodnutí tří bodových sudí. Ani jeden neobodoval všechna kola klasickým 10-9 pro vítěze (pokud není jeden ze soupeřů počítán), ale v některých kolech zapsali Briggsovi bodů pouze osm.

Kličko obhájil svůj pás posedmé od roku 2004, kdy porazil tehdejšího šampiona Corrie Sanderse. Od návratu v roce 2008 poté vyhrál pošesté.

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat