24. června 2011 10:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Nejžhavější mladík draftu NBA? Čech Veselý

Jan Veselý a jeho žhavá odměna od přítelkyně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Veselý a jeho žhavá odměna od přítelkyně. | foto: www.youtube.com

NEWARK/PRAHA Pro mladé basketbalisty celého světa je to den, o kterém sní. Vstupní draft do nejslavnější ligy planety NBA. Po devíti letech se pompézního galavečera zúčastnil také český talent. Jedenadvacetiletý Jan Veselý byl sice draftován "až" jako šestý v pořadí, přesto na pár okamžiků zastínil všechny hvězdičky vybrané před sebou a pobavil nejen komentátory zámořské ESPN.

Komisionář NBA David Stern stojí na pódiu za pultem s logem NBA a názvem Draft 2011. Následně oznamuje, že Washington Wizards si jako svou první volbu vybírají české křídlo Jana Veselého.

DRAFT NBA

Jedenadvacetiletý český talent se zvedá, hala Prudential Center (domovský stánek basketbalistů NJ Nets a hokejistů NJ Devils) bouří. První poděkování přichází pro mladého basketbalistu od jeho přítelkyně. Veselý si přitahuje sličnou blondýnkou Evu Kodouškovou (basketbalistka Trutnova, vysoká 193 cm, Veselý měří 211 cm) k sobě a v přímém přenosu ukáží celému světu velmi žhavý polibek.

Pro komentátory ESPN, která draft přenáší živě, to bylo od toho okamžiku téma číslo jedna. Ještě než jeden z reportérů začal zpovídat Veselého, usmíval se nad hláškami o "nejžhavějším" basketbalistovi draftu od svých kolegů.

"Nechápu takový ohlas na jeden polibek. Byl to velký okamžik pro mě, mou rodinu. Eva je má přítelkyně, byl to spontální polibek," vysvětloval Veselý zámořským novinářům okamžik, které je zaujal téměř více než samotný fakt, že byl český basketbalista draftován na šestém místě, tedy nejlépe z českých hráčů v historii.

Aby se na vášnivý polibek zapomnělo, bude muset nyní Veselý zaujmout také na hřišti. Fanoušci Wizards o tom ale nepochybují a jsou s příchodem talentu, který poslední tři roky strávil v Partizanu Bělehrad, velmi spokojeni a již nyní se těší na spolupráci Veselého a loňské jedničky draftu Johna Walla.

OHLASY ZE ZÁMOŘÍ NA POLIBEK

"Už je mi jedno, jestli dá za DC jediný koš, po polibku s přítelkyní jsem jeho fandou do konce života," napsal Michael Jenkins v blogu.

"Tohle byl můj plán," vtipkovala nejdříve Eva, která ale přiznala, že byla reakcí šokovaná a nechtěla se do sálu později vrátit.

"Nenechte si ujít Veselého polibek," napsal dcprosportsreport.com.

"Fanoušci se při polibku Veselého dostali do varu. Byl to nejlepší moment draftu pro diváky. Tak takhle se oslavuje v České republice!" přidal se web huffingtonpost.com.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.