Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Pardubický basketbalista napálil během zápasu soupeři pěstí, klub se za něj omluvil

Basketbalista Pardubic Thomas Dunans. foto: ČTK

Pardubice - Pardubický basketbalový klub se omluvil za útok svého hráče Thomase Dunanse, který v pondělním druhém čtvrtfinálovém utkání NBL proti Kolínu napadl na konci druhé čtvrtiny pěstí domácího Davida Pekárka. Osmadvacetiletý Američan pak byl po verdiktu rozhodčích diskvalifikován a vedle úterního zasedání disciplinární komise mu hrozí trest i od klubu.
  13:05

„Klub BK JIP Pardubice se vymezuje vůči nesportovnímu chování hráče Thomase Dunanse. Thomasova reakce byla naprosto nepřijatelná a zcela v rozporu se všemi zásadami fair play, které klub vyznává a jichž se chce za všech okolností držet. Za celý incident se omlouváme hráči Davidu Pekárkovi, celému kolínskému klubu i všem basketbalovým příznivcům,“ uvedl ve stanovisku na oficiálních stránkách pardubického týmu jeho sportovní ředitel Radek Nečas.

Klub podle něj bude situaci interně řešit podle vlastního disciplinárního řádu. „Nad rámec rozhodnutí disciplinární komise, jejíž verdikt bude klubem i hráčem plně akceptován,“ konstatoval Nečas.

Incident se odehrál v přerušené hře a předcházel mu souboj pod pardubickým košem, po němž útočící hráč postavil clonu a amerického protivníka dle svých slov možná nechtěně trefil. V zákroku ale podle něj nebylo nic úmyslného. „To, co ale pak udělal Dunans, bylo poslední, co jsem očekával. Byl jsem v šoku, vůbec jsem nečekal, že by se něco takového mohlo stát,“ přiznal poté Pekárek a přál si, aby si jeho sok už v této sezoně nezahrál.

Vedle Dunanse byl následně vyloučen i kolínský rozehrávač Adam Číž, který po incidentu opustil lavičku a vstoupil nedovoleně jako vystřídaný hráč na palubovku. Kolín přesto i bez svého důležitého hráče dovedl utkání do vítězného konce a po výsledku 103:95 vede v sérii 2:0.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!