Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Paže běžeckého fenoména Usaina Bolta objaly svět

Sport

  16:21
OSTRAVA - To gesto bylo tak výrazné a originální, že nemohlo zapadnout. Když jamajský fenomenální sprinter Usain Bolt překonal v roce 2008 v Pekingu světový rekord v běhu na sto metrů, namířil své svalnaté paže k nebi. Vypadal docela jako dávní hrdinové typu Herkula, jejichž souhvězdí září na noční obloze. Jako antická socha, jen s tím rozdílem, že Bolt je z masa a kostí.

Usain Bolt. foto: Reprofoto

Podobně vloni v létě v Berlíně, kde na mistrovství světa znovu zlomil vlastní světový rekord. Gesto pažemi dramaticky změnilo Usainův život. Mezi lidmi se stalo natolik populární, že kdekoliv se sprinter objevil, fanoušci si přáli, aby ho předvedl. Podle statistik společnosti Puma zhruba 39 743 krát. Bezesporu vyčerpávající záležitost.

VIDEO S USAINEM BOLTEM:

Problém si žádal řešení. Trvalo to mnoho bezesných nocí a bylo potřeba překonat řadu technologických i jiných překážek, ale zdařilo se. Na svět se dostaly Boltovy paže, Bolt Arms. Unikátní vynález, který svět neviděl.

Žlutý pár Bolt Arms jsou cosi jako andělská křídla, která se připnou na ramena. "A teď budou dělat pózu za mě," okomentoval vynález usměvavý Bolt. Originální suvenýr se v limitované edici stal trhákem v zahraničí, k vidění bude u hostesek i v Ostravě na Zlaté tretře.

Usain Bolt

Narozen: 21.08.1986, Sherwod, Trelawny, Jamajka
Bydliště: Kingston, Jamajka
Disciplíny: 100 m, 200 m, štafeta 4x100 m
Trenér: Glen Mills
Slavná vítězství:
100 m, 200 m a štafeta 4x100 m - mistrovství světa v Berlíně 2009
100 m, 200 m a štafeta 4x100 m - olympiáda v Pekingu 2008
200 m - světové atletické finále v Soluni 2009
100 m - Reebok Grand Prix 2008
200 m - mistrovství světa mládeže 2003
200 m - mistrovství světa juniorů 2002
Světové rekordy: 100 m – 9,58 sekund (mistrovství světa v Berlíně 2009), 200 m – 19,19 sekund (mistrovství světa v Berlíně 2009), štafeta 4 x 100 m – 37,10 sekund (olympiáda v Pekingu 2008)

Na internetu se objevila a bleskově rozšířila řada videí založených na srovnání identických situací před vynálezem Bolt Arms a po něm. Například na jednom z videí si to Bolt šine po ulici a láduje se zmrzlinou, když vtom se k němu přižene parta dětí.

Ty se pochopitelně dožadují, aby jim ukázal své populární gesto. Usain tedy odloží na zem kelímek se zmrzlinou a zapózuje. Jenže toho hbitě využije pes, krerý se do davu vmísil, a sežere Boltovi všechnu zmrzlinu. Svá videa začali šířit i fanoušci po celém světě.

Po něm se ovšem tento příběh odvíjí radikálně jinak. Stejná situace, Bolt jde lážo plážo po ulici a pochutnává si na zmrzlině. K tomu má na ramenou pár žlutých Bolr Arms.

Jakmile se k němu přihasí dav dětí a dožadují se světoznámého gesta, Usain se jen lehce nahne a dál si vychutnává zmrzlinu. Děti jsou v sedmém nebi, ovšem pes jen mlsně zírá na kelímek zmrzliny. Ten drží Bolt dál ve svých rukou a pochutnává si. Pohoda, že?

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Nevíte, jaký dárek koupit blízkým k Vánocům? Mrkněte se na tipy z redakce
Nevíte, jaký dárek koupit blízkým k Vánocům? Mrkněte se na tipy z redakce

Zná to asi každý, Vánoce se kvapem blíží a vy možná nevíte, jaký dárek pro své milované pořídit. Inspirujte se tipy z redakce a využijte slev při...

Mohlo by vás zajímat