Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Pomsta za Végha. ‚Monster‘ Kníže zlomil soupeři nos a ukončil ho v prvním kole

Sport

  13:16
PRAHA - Dán Simon Carlsen šest let nezápasil, až letos přijal nabídku postavit se v Praze Petru Knížeti. Úspěšný český MMA bijec soupeři loktem zlomil nos a už v prvním kole ho ukončil.

Dva veteráni se představili ve čtvrtek pod novou organizací I Am Fighter (IAF) promotérů Petra Ondruše a Ondřeje Pály. Stále aktivní MMA zápasník a bývalý boxer zařadili 42letého Knížete a 35letého Carlsena do hlavního duelu večera.

V hale O2 universum vidělo 2 500 lidí konec po necelých čtyřech minutách. „Je fajn být zpátky, před měsícem jsem nabídku dostal a šanci vzal. Chtěl jsem zápasit s českou legendou,“ pověděl Carlsen po prohře v kleci.

Zlomený nos Simona Carlsena.

Zlomený nos Simona Carlsena.

Mach Muradov koučuje svého trenéra Petra Knížete v zápase na IAm Fighter.

Mach Muradov koučuje svého trenéra Petra Knížete v zápase na IAm Fighter.

Velká část souboje probíhala u pletiva, kam Čech Dána natlačil, nebo na zemi. Právě tam Kníže rozhodl, po třech minutách totiž loktem Carlsenovi zlomil nos. Od té doby především tvrdě tlačil, až se bránící se cizinec svalil k zemi a pod údery Knížete musel rozhodčí duel ukončit.

„Ani jeden nejsme nejmladší, on dlouho nezápasil, chápu, že má svoji rodinu. Takový souboj veteránů,“ hodnotil Kníže bezprostředně po výhře.

Stal se vůbec prvním domácím reprezentantem, který Carlsena dokázal porazit.

Dán si totiž v minulých letech poradil s Čechy Lubošem Vrňatou, Lukášem Turečkem, Martinem Hesem, a v roce 2010 dokonce i se Slovákem Attilou Véghem, jehož v listopadu čeká souboj s Karlosem Vémolou.

Aby byl kruh úplný, Vémola je jediným, s kým Kníže během kariéry prohrál. V posledních měsících se soustředí především na cepování uzbeckého svěřence Machmuda Muradova, jenž se dostal do UFC.

Souhrn nejzajímavějších momentů z turnaje: 

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Vyhrajte medvídka, který svými pohádkami uspí vás i vaše děti
Vyhrajte medvídka, který svými pohádkami uspí vás i vaše děti

Nebylo by hezké mít doma někoho, kdo by vám i vašim dětem vyprávěl pohádky? A co takhle Pohádkový medvídek, který zná ty nejlepší příběhy? Zapojte...

Mohlo by vás zajímat