11. října 2019 13:16 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Pomsta za Végha. ‚Monster‘ Kníže zlomil soupeři nos a ukončil ho v prvním kole

PRAHA Dán Simon Carlsen šest let nezápasil, až letos přijal nabídku postavit se v Praze Petru Knížeti. Úspěšný český MMA bijec soupeři loktem zlomil nos a už v prvním kole ho ukončil.

Dva veteráni se představili ve čtvrtek pod novou organizací I Am Fighter (IAF) promotérů Petra Ondruše a Ondřeje Pály. Stále aktivní MMA zápasník a bývalý boxer zařadili 42letého Knížete a 35letého Carlsena do hlavního duelu večera.

V hale O2 universum vidělo 2 500 lidí konec po necelých čtyřech minutách. „Je fajn být zpátky, před měsícem jsem nabídku dostal a šanci vzal. Chtěl jsem zápasit s českou legendou,“ pověděl Carlsen po prohře v kleci.

Zlomený nos Simona Carlsena.

Zlomený nos Simona Carlsena.

Mach Muradov koučuje svého trenéra Petra Knížete v zápase na IAm Fighter.

Mach Muradov koučuje svého trenéra Petra Knížete v zápase na IAm Fighter.

Velká část souboje probíhala u pletiva, kam Čech Dána natlačil, nebo na zemi. Právě tam Kníže rozhodl, po třech minutách totiž loktem Carlsenovi zlomil nos. Od té doby především tvrdě tlačil, až se bránící se cizinec svalil k zemi a pod údery Knížete musel rozhodčí duel ukončit.

„Ani jeden nejsme nejmladší, on dlouho nezápasil, chápu, že má svoji rodinu. Takový souboj veteránů,“ hodnotil Kníže bezprostředně po výhře.

Stal se vůbec prvním domácím reprezentantem, který Carlsena dokázal porazit.

Dán si totiž v minulých letech poradil s Čechy Lubošem Vrňatou, Lukášem Turečkem, Martinem Hesem, a v roce 2010 dokonce i se Slovákem Attilou Véghem, jehož v listopadu čeká souboj s Karlosem Vémolou.

Aby byl kruh úplný, Vémola je jediným, s kým Kníže během kariéry prohrál. V posledních měsících se soustředí především na cepování uzbeckého svěřence Machmuda Muradova, jenž se dostal do UFC.

Souhrn nejzajímavějších momentů z turnaje: 

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

MMA zápasník Attila Végh (vlevo) trefuje soupeře Karlose Vémolu na turnaji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.