Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Překážkářky padaly jako kuželky. Výhru slavila ta, co se udržela na nohou

Sport

  7:00
PRAHA/OLOMOUC - Pamatujete na zimní olympijské hry v Salt Lake City a finálový závod rychlobruslařů na krátké tratě (tzv. Short track) na 1000 metrů? Steven Bradbury se stal první australským olympijských vítězem ze zimních her jen díky tomu, že čtyři jeho soupeři spadli v poslední zatáčce. Nedělní atletické závody v Olomouci tyto vzpomínky evokovaly.

Lucie Kubíčková (vlevo) ještě netuší, že si běží pro vítězství. foto: Reprofoto

Uplynulou neděli na Hané závodila především mládež a nastupující generace českých atletů. I tak ale nebylo nouze o kvalitní výkony a také kuriózní situace.

Tu nejzajímavější obstaraly juniorky ve druhém běhu závodu na 400 metrů překážek. Poslední zatáčku vybíhaly na vedoucích příčkách Kristýna Kublová a Kateřina Drimajová. Obě ale shodně před první překážkou na cílové rovince upadly (závod nakonec nedokončily).

S velkou ztrátou za nimi v tu chvíli běžela dvojice Lucie Kubíčková a Nela Kocourková. Prvně jmenovaná se pod tribunou dostala do vedení, vítězství jí ale „pojistil“ další pád soupeřky. Kocourková se totiž tak moc soustředila na závěrečný finiš, až zakopla o poslední plůtek a také ona skončila na tartanu.

Na rozdíl od Kublové s Drimajovou se ale zvedla a závod dokončila. Obě dívky v cíli byly sice pomalejší než všech šest závodnic předchozího prvního běhu, to na jejich aktuální slávě nic nemění. Video se závodem se stalo v tomto týdnu hitem sociálních sítí.

S trochou nadsázky se také dá říct, že opavské závodnici nadělily její soupeřky dodatečný dárek k 18. narozeninám, které slavila tři dny před závodem.

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat