23. května 2010 17:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Při závodech v Brně málem uhořel italský pilot, bojuje o život

Bartocciho vůz. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bartocciho vůz. | foto: Reprofoto

BRNO Jediný český účastník brněnského závodu mistrovství světa FIA GT1 Tomáš Enge s britským spolujezdcem Darrenem Turnerem obsadili s vozem Aston Martin druhé místo v sobotní kvalifikaci a do nedělního závodu odstartují z první řady. Celé klání ale ovlivnila nepříjemná událost, kdy italský závodník Giorgio Bartocci málem uhořel po havárii ve svém Lamborghini.

Sobotní program ale více než samotné boje o pozice poznamenala vážná nehoda v závodě série Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Ve čtvrtém kole havaroval Ital Giorgio Bartocci a při nárazu do zídky urazil celou přední část svého vozu.

VIDEO Z HAVÁRIE BARTOCCIHO:

Ten následně explodoval a začal hořet. Celou dobu byl navíc italský závodník uvnitř svého vozu. Bartocci byl poté s vážnými popáleninami letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích.

"Bartocci zůstává na jednotce intenzivní péče, jeho stav je v současné době vážný, ale stabilizovaný," uvádí se v prohlášení na internetových stránkách závodu. Všechny týmy této série se po Bartocciho havárii rozhodly zrušit obě dnešní jízdy.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz