Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 4 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Provokace, pak výprask. Briggs skončil po porážce na JIPce

Kličko bije Briggse. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kličko bije Briggse. | foto: Reuters

PRAHA/HAMBURK Byla to drtivá porážka. Asi nejtěžší v jeho kariéře. Američan Shannon Briggs chtěl sebrat ukrajinskému kolosu Vitaliji Kličkovi pás šampiona těžké váhy organice WBC, místo toho ale skončil v hamburské nemocnici na Jednotce intenzivní péče.

"Zlomeniny v obličeji! JIP!" To je titulek největšího německého deníku Bild po zápase Vitalije Klička a Shannona Briggse o titul mistra světa těžké váhy. Ukrajinský šampion svého soka zdrtil a mnozí fanoušci se divili: proč do sebe ten chlap nechá takto mlátit? "Od sedmého kola mi bylo Briggse až líto, byla to strašná nakládačka," řekl Ondřej Pála, nejlepší český boxer těžké váhy, který spolukomentoval on-line přenos na Lidovky.cz.

DÁLE ČTĚTE

Briggs nakonec ustál všech dvanáct tříminutových kol, ale mohl za to draze zaplatit. Podle německých médií dokonce byla obava, že má krvácení do mozku. To se nakonec nepotvrdilo. Tak jak tak, skončil osmatřicetiletý Američan v hamburské nemocnici na JIPce s otřesem mozku, zlomeninami pod pravým a nad levým okem a natrženými šlachami v pravé paži.

BRIGGS PŘED ZÁPASEM

"Půjdeš ke dnu...Všichni tví soupeři byli děti... Já jsem opravdový chlap. Takový, s kterým ses nikdy neutkal."

"Od šestého kola jsem o něj měl strach," řekl ringový lékař po duelu. K jeho ukončení ale nakonec nedošlo. I když mohlo. "Já bych to ukončil. Stejně se mohl zachovat také ringový rozhodčí. Možná by to bylo lepší," tvrdí Pála. Na jeho stranu se například postavil i trenér vítěze Fritz Sdunek. "Nejpozději v desátém kole bych ho v takové situaci odvolal z ringu," řekl po zápase. Svůj pohled nabízí také Lukáš Konečný, nejúspěšnější český profesionál.

11. A 12. KOLO DUELU KLIČKO - BRIGGS:

"Hodně záleží na boxerovi, jak je odolný. A Briggs odolný skutečně je. S trochou nadsázky se dá říct, že je i trošku ostuda Klička, že jej nedokázal poslat k zemi," řekl Konečný, kterému se duel celkem zamlouval. "Z posledních soupeřů Kličků to byl nejzajímavější zápas. Briggs je hora svalů a má bombu, mohl kdykoliv udeřit. Jednou mu to málem v desátém kole vyšlo. Kdyby trefil Klička naplno, dostal by ho do problémů," zhodnotil duel.

9. A 10. KOLO ZÁPASU KLIČKO - BRIGGS:

"Každopádně jako trenér bych o něj strach měl. Ale je to na jejich domluvě. Mě kdyby tam hodil ručník, tak bych byl taky naštvaný, i když právo na to kouč má. A nikdo by se mu nemohl divit. Bylo vidět, že do toho chtěl skočit v závěru i ringový, ale asi se bál. Přece jen, bez počítání, v závěru, měl to těžké," zakončil Konečný.

KDO DÁL S VITALIJEM KLIČKEM

17. prosince se utkají v eliminaci o možnost vyzvat Vitalije Klička Američan Ray Austin (39) a Kubánec Odlanier Solis (30). "Pokud se poctivě připraví, tak je Solis favoritem," řekl k duelu Konečný.

Briggs každopádně dopadl ještě hůře než před více jak rokem jeho krajan Chris Arreola. Ten dostal podobnou nakládačku jako v sobotu večer boxer s přezdívkou "kanon", na rozdíl od něj, ale Arreolu do jedenáctého kola již nepustil trenér ani ringový lékař.

Briggs tak zatím musí podle německých médií zůstat v nemocnici minimálně v následujících hodinách a nemůže odletět domů do Spojených států.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!