15. února 2019 11:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: ‚Neporazitelný‘ Putin praštil o zem s každým soupeřem. Poranil si ale palec

Vladimir Putin na tréninku ruské judistické reprezentace. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimir Putin na tréninku ruské judistické reprezentace. | foto: Reuters

SOČI Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v Soči. Napsala to dnes agentura Interfax. Šéf Kremlu si v černomořském letovisku nejdřív zalyžoval a po summitu s vůdci Turecka a Íránu absolvoval trénink džuda, při němž si poranil palec pravé ruky. Ošetřen byl podle Interfaxu na místě.

Ruská státní média prezentují občanům šestašedesátiletého prezidenta jako zaníceného sportovce, připomínají ho hlavně jako držitele černého pásu v džudu a milovníka alpského lyžování. 

Putin si už ale troufl i na řízení soutěžního kamionu nebo motorového rogala, potápěl se do mořských i sladkovodních hlubin a blýskl se i v úloze neohroženého lovce, když výstřelem z uspávací pušky pacifikoval tygra.

Putin hází svého soupeře na zem
Vladimir Putin na tréninku ruské judistické reprezentace.

Dnes byla zveřejněna série fotografií z Putinova tréninku v Soči, při němž mu byl partnerem ruský borec Beslan Mudranov. 

Přestože jde o olympijského šampiona, Putin je na fotografiích zachycen téměř výhradně ve vítězných pozicích.

Dnes má podle kremelského mluvčího Dmitrije Peskova ruský vůdce v plánu zahrát si navzdory zranění hokej s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem, který je v Rusku na třídenní návštěvě.

ČTK