Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Šafářová s Mattek-Sandsovou ovládly čtyřhru a pak zatancovaly vítězný taneček

Sport

  9:05
melbourne - Lucie Šafářová a Bethanie Mattek-Sandsová podruhé ovládly čtyřhru na Australian Open, když ve finále porazily česko-čínský pár Andrea Hlaváčková, Pcheng Šuaj 6:7, 3:6 a 3:6. Česko-americký pár tak vyhrál po loňském US Open už druhý grandslamový titul v řadě a celkově čtvrtý společný. Šafářová se navíc v žebříčku čtyřhry posune na druhé místo za svou deblovou parťačku.

Lucie Šafářová (vpravo) s Bethanií Mattek-Sandsovou znovu ovládly čtyřhru na Australian Open. foto: Reuters

Úvodní grandslam sezony Šafářová s Mattek-Sandsovou poprvé ovládly předloni. Tehdy se daly v Austrálii dohromady a od té doby vyhrály také French Open 2015 a loni US Open.

Před rokem na Australian Open nehrály kvůli nemoci Šafářové, takže jsou v turnaji už dvanáct zápasů neporažené.

„Jsi skvělá, užívám si každou minutu s tebou na kurtu,“ řekla Šafářová na kurtu při slavnostním vyhlášení Mattek-Sandsové. „Bavíme se na kurtu i mimo něj a už se těšíme na příští rok,“ dodala devětadvacetiletá hráčka.

Vítězné foto se stříbrnou mísou.
Všechny finalistky bok po boku.

Šafářová finále začala na podání, o které přišla, ale pak už byla na servisu pevná. Naopak Hlaváčková si servis v utkání neudržela čtyřikrát. První set ale ukončila vítězným volejem v tie-breaku, který s Pcheng Šuaj získaly poměrem 7:4.

Na začátku druhé i třetí sady se Šafářová s Mattek-Sandsovou dostaly vždy rychle do vedení a náskok už udržely. Poslední šla v utkání podávat Šafářová a nezaváhala. Při mečbolu zápas ukončila volejem její spoluhráčka.

Australian Open má pošesté českou vítězku ženské čtyřhry. Jednou zvítězila Renáta Tomanová (1978), dvakrát Jana Novotná (1990, 1995) a Helena Suková (1990, 1992), přičemž v roce 1990 zvítězily společně, a nyní triumfovala podruhé Šafářová.

Martina Navrátilová vyhrála čtyřhru v Melbourne osmkrát, vždy ale reprezentovala USA.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...