Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Satoranský ‚trápil‘ spoluhráče. Zkoušel je z nejdelšího českého slova

Sport

  12:00
PRAHA - Vedení basketbalistů Washingtonu věnovalo nědělní zápas proti Orlandu (115:114) jedinému českému zástupci v NBA Tomáši Satoranskému. Ten se pěti body podílel na obratu, za což se mu dostalo pochvaly od trenéra. Před tím navíc stihl pobavit fanoušky, když učil své americké spoluhráče česky.

Tomáš Satoranský své spoluhráče jazykolamem nešetřil. foto: ČTK/AP

Celá neděle se pětadvacetiletému českému hráči velmi povedla. Nejprve se pobavil na účet hvězd Washingtonu Johna Walla, Treye Burka a Bradleyho Beala, když je nechal vyslovit nejdelší české slovo NEJNEOBHOSPODAŘOVÁVATELNĚJŠÍMI.

A smál se tomu, jak si jeho američtí spoluhráči lámou na tradiční slovní hříčce zuby.

Problémy měli Wall, Burke a Beal i se slovy PROSÍM a STŮJ, ZLODĚJI, ale přece jen si s tím poradili obstojněji.

Ve večerním zápase navíc přispěl k obratu v zápase doskokem a pěti body, když neminul ani jednu ze dvou střel z pole a proměnil trestný hod.

„Od českých fanoušků byla slyšet dobrá energie. Těší mě, že se mi podařilo vyběhnout na hřiště a byl jsem užitečný. V úseku, kdy jsem tam byl, se nám podařilo zápas otočit,“ řekl Radiožurnálu Satoranský.

Akci Czech Heritage Night, kterou mu klub uspořádal k zápasu s Orlandem, si pořádně užil.

„Nejsem žádný střelec, ale byl jsem docela efektivní. Těší mě, že se dařilo celé pětce, co jsme byli zrovna na hřišti. Zápas se pro nás vůbec nevyvíjel dobře a já jsem rád, že jsem mohl dodat týmu potřebnou energii,“ doplnil Čech, který zažívá první sezonu v NBA.

Český hráč Washington Wizards Tomáš Satoranský se rozcvičuje před zápasem...
Tomáš Satoranský (31) v akci.

A pochvalu si vysloužil i od trenéra Washingtonu Scotta Brookse.

„Jeho sedm minut změnilo celý zápas, byl to nejdůležitější moment utkání. Nehráli jsme dobře, ale on dokázal svou tvrdostí, houževnatostí a energií průběh úplně obrátit,“ řekl Brooks.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat