20. července 2018 7:49 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Šílený freerider na Tour de France. Cyklisty přeskakoval v lese během etapy

Šílený freerider nad hlavami závodníků Tour de France 2018. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šílený freerider nad hlavami závodníků Tour de France 2018. | foto: repro youtube

PRAHA Někteří cyklisté během úterní desáté etapy letošní Tour de France zažili hodně zajímavou a také nebezpečnou situaci. Při druhém stoupání dne na La Montee du Plateau de Glieres jim nad hlavami proletěl freerider.

Nad některými lidskými kousky zůstává rozum stát. Patří mezi ně také nejspíše amatérský freerider, který si užíval sjezd ve francouzských kopcích a lesích. Jenže ve stejnou dobu tudy mířil peloton slavné Tour de France.

A tak se „šílenec“ zničehonic zjevil nad hlavami cyklistů a to včetně v té době ještě lídra závodu Grega Van Avermaeta z Belgie. Jeho, ani parťáky situace výrazně z míry nevyvedla, na sociálních sítích ale krátké video, které zachytily kamery na doprovodné motorce, spustilo lavinu reakcí.

Pravdou je, že to není první podobný kaskadérský kousek během cyklistického závodu. Jenže freerider Szymon Godziek měl svůj kousek pro reklamní účely na závodě Kolem Polska domluvený s organizátory.

V úterý totiž možná šlo daleko více než jezdcům v pelotonu o zdraví fanouškům kolem trati...

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz