Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Šílený Miller. Po chybě skončil ve slalomu už ve druhé brance

Sport

  15:59
GARMISCH-PARTENKIRCHEN/PRAHA - Opět nezůstal nic dlužen své pověsti blázna bláznů. Vrhat se dolů ze zasněžených svahů mnohdy více jak stokilometrovou rychlostí to už chce pořádnou odvahu. Jenže tam, kde ostatní sjezdaři brzdí nebo alespoň částečně zpomalí, Američan Bode Miller ještě "sešlápne pedál". Často mu to vyjde, často ale také ne. Mezi druhé případy patří i situace z kombinačního slalomu na MS. Miller vypadl již na druhé brance.

Bode Miller. foto: www.youtube.com

Ve sjezdu nabral třiatřicetiletý kamikadze více jak dvou a půl vteřinovou ztrátu. Bylo jasné, že vítěz superkombinace z OH ve Vancouveru bude ve slalomu - své slabší to disciplíně riskovat. Předpoklady se naplnily.

Mocný odraz a Bode Miller vystřelil na trať jako ďábel. O dvě vteřiny bylo po všem. Miller tak nějak zapomněl, že jede slalom a ne sjezd a již ve druhé brance udělal školáckou chybu, sklouznul se v rýze a zaklonil se. Nemohlo následovat nic jiného než co následovalo - salto vzad a pád do ochranných bariér. "Neuvěřitelné. Po takové chybě se to snaží ještě korigovat," kroutili hlavou televizní komentátoři.

Pro Millera prostě není nic nemožné - vždyť před pár dny na MS dokázal sjet velkou část Super-G bez jedné z hůlek a přesto dojel do cíle na dvanáctém místě (po chybě ve spodní části trati). Tentokrát mu ale risk nevyšel.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat