Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO - Slavný Lewis vzkázal Kličkovi: Máš smůlu, odveta nebude

Sport

  18:51
PRAHA - Je jedním ze dvou boxerů a vůbec tím posledním, který dokázal porazit současného držitele mistrovského titulu Vitalije Klička. Poté Lennox Lewis (45) skončil, jako legenda rohovnického sportu. Obrovitému Ukrajinci už nikdy nedal šanci v odvetě. "Proč? Byl slušný," vysvětlil v rozhovoru pro Sky Sport slavný Brit.

Lennox Lewis (vlevo) a Vitalij Kličko foto: Reprofoto

Proslulá řežba se do historie těžké váhy zapsala zlatým písmem. Už je to přes sedm roků, přesto se o ní stále hovoří. Kyjevský rodák byl tehdy v ringu aktivnější, na body dokonce vedl. Po šestém kole ale odešel poražen. 

Vitalij Kličko v 6. kole

Vitalij Kličko v zápase s Lennoxem Lewisem

Lewis mu totiž otevřel obočí a takticky směřovanými údery ránu vytrvale rozšiřoval. Stav Kličkova zkrvaveného obličeje přinutil nedlouho poté ringového doktora duel ukončil, navzdory protestům nynějšího šampiona, podle něhož šlo o předčasný verditk.  

"Byl jsem mnohem lepší, nechápu to. Mohl jsem ho dorazit," zlobil se po utkání zklamaný Kličko, kterému v zápise přibyla porážka technickým KO. "Musíme bojovat znovu," žádal svého přemožitele. Lewis však na jeho výzvu neslyšel...

Po dlouhých letech spekulací své rozhodnutí konečně objasnil: "Neměl jsem důvod se s ním znovu střetávat. Nikdy neřekl, že mi sežere děti, nikdy mě nepokousal na noze (jako někdejší rival Mike Tyson - pozn. red.). Nic takového."

Sestřih ze zápasu Lewis - Kličko

Zkušený Brit podle svých slov strach z odvety neměl. "Když jsem viděl, jak po naší konfrontaci vypadal, vůbec jsem nepochyboval - dopadlo by to stejně, jen bych ho potopil ještě hlouběji," řekl. "O návratu do ringu už ale neuvažuji. Boxovat nebudu," dodal.

Vitalij Kličko po zápase s Lennoxem Lewisem ani jednou nezaváhal, znovu se stal šampiónem a od té doby s bratrem Vladimirem (taktéž mistrem světa) neotřesitelně dominuje těžké váze. Černé kaňky na své kariéře se už ale nejspíš nezbaví...

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...