Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Slovenská dračice rozdělila nesportovním chováním ve Wimbledonu fanoušky

Sport

  14:44
PRAHA/LONDÝN - Slovenská tenistka Dominika Cibulková patří na okruhu mezi nejoblíbenější hráčky vůbec. V pondělním osmifinále Wimbledonu proti Tchajwance Šu-wej Sie ale o řadu svých příznivců přišla…

Wimbledon 2018: Cibulková se dohaduje se supervizorkou zápasu s Šu-wej Sie. foto: www.wimbledon.org

Hrál se závěr první sady, ve kterém vedla devětadvacetiletá Slovenka 5:4 a 30:0 při servisu soupeřky. Míček z její rakety padl přesně na základní čáru, soupeřka jej odehrála do kurtu, rozhodčí zahlásila aut.

Wimbledon 2018: Cibulková, umpirová Čang Ťüan a Šu-wej Sie před zápasem.
Wimbledon 2018: Cibulková a Šu-wej Sie.

Cibulková si vzala na pomoc „Jestřába“, který ji dal za pravdu, jenže rozhodčí na umpiru ji chybně přiřkla fiftýn, tím také vedení 40:0 a tři setboly.

Tchajwanka si celkem pochopitelně nenechala situaci líbit, na kurt musela i supervizorka. Fanoušci po shlédnutí záznamu měli jasno a začali skandovat „Replay the point“ (opakování hry). Tak, jak ostatně mluví také litera pravidel.

Nakonec se tak i stalo, jenže v tu chvíli se do situace vložila i Cibulková. „To je můj bod, neměla byste přece měnit své rozhodnutí,“ zlobila se slovenská bojovnice, která zároveň patří mezi nejkrásnější tenistky současnosti. A moc dobře si to ostatně uvědomuje, také proto má na sociálních sítích v zádech velkou fanouškovskou základnu.

Jenže tentokrát narazila. Jak u rozhodčí, tak u fanoušků, kteří na ni nenechali na sociálních sítích niť suchou.

„Nechci se o tom už bavit. Bylo to směšné, nikdy v kariéře se mi to nestalo. Změnili své rozhodnutí, aniž by mi to pořádně vysvětlili. Navíc spolu mluvili čínsky,“ vztekala se ještě po zápase Cibulková, která poukazovala na skutečnost, že hlavní sudí na umpiru byla Číňanka Čang Ťüan.

10.července 2018 v 06:22, příspěvek archivován: 10.července 2018 v 14:44

Cibulkova stops short of making the link crystal clear, but it's still evident she's implying Hsieh & Jenny Zhang had a secret Chinese ("or whatever language") chat after the initial ruling which then got the call overturned in Hsieh's favour. That's just some ugly ugly stuff.

„Já si myslím, že je to normální. Ta situace byla jasná a kdybych si nestěžovala, prohrávala bych už 0:40. Musela jsem, navíc jsem byla v právu,“ pronesla její soupeřka, která nakonec ztratila první sadu v poměru 4:6 a ve druhé už prohrála jasně 1:6.

„Bylo to dětinské“, „Snažila se podvádět, absolutně bez studu“, „Ubohost“, znělo následně na sociálních sítích na adresu Cibulkové. Své si řekla i bývalá světová jednička Tracy Austinová, nyní expertka BBC: „Neměla na to žádné právo. Tohle prostě nebyl její bod.“

Tak, či onak, Cibulková už v úterý nastoupila do čtvrtfinále turnaje proti Lotyšce Jeleně Ostapenkové, loňské senzační vítězce French Open. A jak při nástupu na kurt číslo 1, tak i při následných výměnách už žádná nenávist od fanoušků v hledišti vůči slovenské hráčce cítit nebyly…

10.července 2018 v 04:53, příspěvek archivován: 10.července 2018 v 14:44

Just watched the Cibulkova incident. Unsure how she can possibly think Hsieh didn’t make the shot. This is very disappointing from her. She should be far better than that.

10.července 2018 v 10:22, příspěvek archivován: 10.července 2018 v 14:45

Cibulková is getting all the blame she deserves for her behaviour against Hsieh yesterday, as it was awful sport. However, my question is: did Kerber against Hantuchová at 2014 RG act the same as Pome or not? https://t.co/FirFELHihv

10.července 2018 v 01:51, příspěvek archivován: 10.července 2018 v 14:45

And what’s up with Domi saying people were m“talking in Chinese” during a dispute about a call — is she talking about her opponent and the chair umpire? Ruuuuddddeeee... I used to like Domi a lot but I think I’m done with her. #Cibulkova #Hsieh #Wimbledon #ManicMonday https://t.co/r9epzvNj6B

09.července 2018 v 19:23, příspěvek archivován: 10.července 2018 v 14:45

@P2Hags I keep seeing Cibulkova fans saying "it wasn't cheating" but in the same breath "Hsieh or anyone would've done the same". I pity the world these people live in which they hold everyone in such low-regard.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat