24. března 2014 10:27 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Soukalová znovu zpívala. Skvělou sezonu oslavila hitem Venus

Biatlonistka Gabriela Soukalová zazpívala i na předávání cen Fair Play. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Biatlonistka Gabriela Soukalová zazpívala i na předávání cen Fair Play. | foto: MAFRA - František Vlček

OSLO Důvodů k oslavě má několik: v Soči získala dvě olympijská stříbra, v uplynulé sezoně vyhrála tři závody Světového poháru, v konečném hodnocení seriálu obsadila čtvrtou pozici a navíc v Oslo převzala křišťálový globus za vítězství v hodnocení vytrvalostního závodu. Oslavu doprovodila po svém: Gabriela Soukalová zapěla na slavnostním biatlonovém galavečeru.

24letá česká biatlonistka je svým zpěvem známá - na začátku sezony 2012/13 se uvedla amatérským videem, které v rámci domácího úkolu natočil na fotoaparát spolužák. Tehdy pěla baladu Scarborough Fair. " vysvětlovala.

Zcela ojedinělé vystoupení předvedla na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Na závěrečném ceremoniálu po úspěšném šampionátu zpívala písničku Don't Speak od No Doubt - jako výsledek sázky s trenérem ženského týmu Jindřichem Šikolou. Vsadili se, že pokud získá medaili, tak na konci mistrovství divákům zazpívá. A Soukalová byla členkou české bronzové smíšené štafety.  "Moc mě to bavilo," netajila.

Pro Mezinárodní biatlonovou unii (IBU) si s kolegy zahrála Lépe v krátkém filmu na téma "Špion, který miloval biatlon". A opět zpívala, tehdy For Your Eyes Only. Vystoupila i na vyhlášení nejlepších českých biatlonistů, občas zpívala v klubech. Ale v olympijské sezoně pěvecká vystoupení omezila. "Možná na nějaké dojde, když bude opravdu čas na oslavu," říkala. 

Na konci sezony přišel. Tak v Oslo slib splnila. S trojicí biatlonových kolegů Lowellem Baileym, Jeanem Guillaumem Beatrixem a Larisou Nedbajevovou si střihla známý hit ze 70tých let Venus. Video, které zveřejnila IBU, pochází "z generálky". A česká biatlonistka v něm opět září...

Hit "Venus" v podání Gabriely Soukalové: 

Martina Kučerová

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz