Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO Tajná zbraň ruského přízraku v kleci? Už od dětství se pere s medvědy

Sport

  7:00
PRAHA - V osmadvaceti letech platí za jednoho z nejnebezpečnějších bojovníků ultimátních zápasů současnosti. V noci na neděli bude tuhle pozici hájit proti Američanu Tonymu Fergusonovi. Jenže Rus Chabib Nurmagomedov ve své kariéře potkává už od devíti let daleko nebezpečnějšího soupeře...

Chabib Nurmagomedov se pere jako dítě s medvědem. foto: youtube.com

Dagestánská republika ležící na západním pobřeží Kaspického moře platí za jednu z nejtvrdším zemí Ruska. Něco na tom bude, mnoho slavných boxerů, či zápasníků pochází právě odsud. Ostatně tvrdost Dagestánu a hlavního města Machačkaly pocítil loni na podzim také český fotbalový kouč Pavel Vrba.

Momentálně je možná nejslavnějším rodákem z půlmilionové Machačkaly hvězdný osmadvacetiletý zápasník UFC Chabib Nurmagomedov, který dosud ve čtyřiadvaceti duelech v kleci nepoznal přemožitele. Osmkrát zvítězil právě v nejslavnější lize světa a tak se nelze divit, že je jedničkou lehké váhy.

Stejně tak se nelze divit tomu, že duel s třiatřicetiletým Fergusonem (světovou dvojkou), je pro oba vstupenkou na bitvu s irským bouřlivákem a šampionem této divize Conorem McGregorem. „Myslím, že se mě Conor bojí,“ tvrdí Rus přezdívaný „Orel“, kterého všichni fanoušci znají kromě jeho dovedností také díky nepřehlédnutelné paruce, se kterou slaví každý svůj triumf.

Chabib Nurmagomedov se pere s medvědem.

Chabib Nurmagomedov se pere s medvědem.

Chabib Nurmagomedov se pere jako dítě s medvědem.

Chabib Nurmagomedov se pere jako dítě s medvědem.

V posledních dnech se ale o něm mluví ještě ve dvou souvislostech.

Nurmagomedov přicestoval za velkou louži už v průběhu února, jenže musel řádně osekat svůj doprovod. Americké úřady totiž odmítly udělit víza všem šestadvaceti osobám, kterého jej doprovázely, a to včetně mladšího bratra, bratranců – taktéž zápasníků Šamila Zavurova a Magomedrasula Chasbulajeva – a především pak otce, mentora a trenéra Abdulmanapa.

Důvodem jsou zpřísněné vízové podmínky pro občanů ze států, kde je většinovým vyznáním islám. Právě tak tomu je v Dagestánu, kde se k tomuto náboženství hlásí 83 procent obyvatel. Jenže ruský bijec si na nařízení nového amerického prezidenta nestěžuje. Stejně tak jeho tým.

„Vždycky chcete své dítě vidět v akci, být mu nablízku. Ale věřím mu, je to jen další zkouška na jeho cestě, zkouška k upevnění jeho charakteru, právě k tomu jsem ho vychovával,“ okomentoval zákaz vstupu do USA Abdulmanap Nurmagomedov.

Ten ostatně charakter svého syna cepuje už od dětství. Je to pár let, co na veřejnost uniklo video, na kterém devítiletý Chabib zápasí s medvědem bez náhubku. Byť šlo ještě o mládě, rozhodně si lze představit bezpečnější možnosti na trénink vlastního dítěte.

„Hrátkami“ tentokrát již s dospělou šelmou, ovšem s náhubkem a na řetězu, si zpestřil Nurmagomedov přípravu také na bitvu s Fergusonem. „Medvěd, se kterým jsem zápasil v dětství byl zároveň mým nejlepším sparingpartnerem v životě,“ prohlásil před pár dny ruský bijec.

„Jsem zastáncem staré sovětské školy a tohle patřilo k tréninku mého syna stejně jako zápas, judo, sambo (ruské bojové umění), dvanáctikolová práce po třech minutách s minimální přestávkou a maximálním výkonem. Prostě intenzivní a komplexní příprava, bez prášků, jen s vyzkoušenými přírodními produkty a horskou vodou,“ dodal Abdulmanap, sám bývalý člen elitních vojenských jednotek.

Může jeho syna s takovou přípravou vlastně vůbec někdo zastavit?

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat