8. listopadu 2017 8:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: To je on! Biatlonisté představili nový servisní kamion za miliony

(Zleva) Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Eva Puskarčíková a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (Zleva) Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Eva Puskarčíková a... | foto: Český biatlon - Petr Slavík

JABLONEC NAD NISOU Stál 4,6 milionu korun, vejde se do něj na 350 párů lyží a za zimu najede okolo 15 tisíc kilometrů. Nový servisní kamion české biatlonové reprezentace představili šéftrenér týmu Ondřej Rybář spolu s šéfservismanem Tomášem Žídkem v úterý v Jablonci nad Nisou.

Nejdřív se o něm jen opatrně šeptalo, v posledních letech už hlasitě mluvilo. V nadcházející olympijské sezoně se ale přání stává realitou, český biatlonový tým posílí nový nový servisní kamion.

Uvnitř je rozdělen do dvou částí – v té první je na 350 párů lyží a k tomu dva mazací stoly. V té druhé zase bruska, kterou ještě v minulé sezoně vozili Češi v dodávce. 

„U mazacích stolů máme instalované výkonné odsávání, které odvádí všechny zdraví škodlivé výpary z vosků, prášků a dalších chemikálií,“ vyzdvihuje Žídek.

Ondřej Rybář představuje odsávačku vzduchu.
Šéfservisman Tomáš Žídek představuje lednici v novém kamionu.

Právě nedostatečná ventilace trápila servisní tým v minulých letech.

„A zdraví našich servismanů je pro nás nejdůležitější,“ říká šéf českého biatlonu Jiří Hamza.

Během sezony kamion s obličeji českých hvězd na bocích po Evropě najezdí zhruba 15 tisíc kilometrů. První cesta ho čeká už v pátek, kdy vyrazí do švédského Idre.

Z evropských závodů Světového poháru objede všechny, nejspíš vyjma toho posledního. „A také určitě nepojede do Koreje na olympijské hry,“ uzavírá Rybář.

Pod pěti kruhy si tak Češi budou muset poradit jako za starých časů.

matMatěj Tomíček

Najdete na Lidovky.cz