Pondělí 6. července 2020Den upálení mistra Jana Husa 24 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Tyson vyslal děsivý vzkaz: Jsem zpět a cítím se nepřemožitelný

Mike Tyson během tréninku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mike Tyson během tréninku. | foto: Reprofoto

Praha Jestliže první tréninkové video Mika Tysona způsobilo poprask, těžko hodnotit to druhé, z pondělního odpoledne. Navíc to načasování... Přišlo totiž jen pár hodin po živém vysílání na Facebooku, ve kterém legendárního boxer přiznal velký hlad po boxu. Pokud by to snad ještě někdo nepochopil.

Začíná to být stále více vážné, fanoušci snad už ani nedýchají. A současní boxeři těžké váhy? Ti dostávají bolehlav. Opět se jim totiž dostává do myšlenek muž, který byl svého času nejobávanějším bojovníkem světa. A nejen v ringu.

Bývalý absolutní šampion těžké váhy má totiž šest týdnů před 54. narozeninami pocit, že by měl znovu bojovat v ringu. A hlavně: už nemluví jen o exhibičním souboji!

Přitom je to už patnáct let, co končil zlomený, bez vůle dál podstupovat tréninkový dril a potupen průměrným Irem Kevinem McBridem.

Jenže jako by se mu po této době opět touha dřít vrátila. Koronavirová krize v něm zažehla vášeň. Jeho kouč, známý ze světa MMA, Rafael Cordeiro slíbil v úterý video z jejich dalších tréninků, už o den dříve ale přišel kompilát z těch starších.

„Cítím se nezastavitelný. Zase se cítím jako dřív. Bohové války zapálili moje ego a chtějí, abych se vrátil do boje. Představte si, že můžu jít znovu bojovat a pomoci všem těm lidem, o kterých jsme mluvili,“ pronesl v onom živém vysílání. Ano, Tysonovy tužby jsou podpořeny financemi, ovšem už nikoliv pro osobní bohatství, ale pro ostatní.

Chudé, závislé na drogách a také pro ty, kterých se napřímo dotkla (a ještě dotkne) krize způsobená pandemií koronaviru SARS-CoV-2.

Mike Tyson trénuje v 53 letech.
Mike Tyson a Evander Holyfield už opět coby přátelé před šesti lety.

„Ještě to neskončilo. Cítím se zdravý, stejně jako kdykoliv dříve. Jen s tím rozdílem, že nyní zase cvičím každý den. Prostě žiji život, jaký bych žil i před touto krizí,“ přidal Tyson, který obdržel například nabídku na 20 milionů dolarů za souboj v Bare Knuckle FC, tedy lize „holých kloubů“.

Dokonce se objevila spekulace, že by si to rozdal s dalším brooklynským rodákem, Shannonem Briggsem, který o možnosti představit se v Bare Knuckle FC mluvil už před vypuknutím pandemie.

Ovšem najdou se i tací, kteří s těmito myšlenkami nesouhlasí. Byť jsou ve velké menšině.

„Je mi jedno, jestli je Mike Tyson v tělocvičně posledních 10 let, proti současné těžké váze nemá šanci. Nedovedu si představit, kdo by mu v tomto věku udělil profesionální licenci. Jedinou šancí pro něj jsou exhibice,“ nechal se slyšet ostrovní promotér Frank Warren, který zjevně ani po letech nevstřebal opakovanou osobní zkušenost s nejmladším šampionem těžké váhy všech dob.

Ta druhá byla totiž dle očitých svědků pro Brita bolestivá. A nejen finančně...

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!
Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!

Pro 30 z vás jsme si připravili 6 různých druhů příkrmů HiPP v BIO kvalitě. Těšit se můžete na masová i čistě zeleninová jídla.