Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: V devadesáti je nejstarší herní youtuberkou světa, Japonka tráví u konzole osm hodin denně

Nejstarší herní Youtuberce světa Hamako Mori je 90 let a pochází z Japonska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejstarší herní Youtuberce světa Hamako Mori je 90 let a pochází z Japonska | foto: Guinnessworldrecorods.com

Tokio Že hrají počítačové hry jen ti mladší? S tím nechoďte na Japonku Hamako Mori. Devadesátiletá hráčka byla oficiálně zaznamenána v Guinessově knize rekordů jakožto nejstarší herní Youtuberka světa. „Vypadalo to tak zábavně a já si pomyslela: to by přece nebylo fér, aby to hrály jen děti,“ vzpomíná Mori.

Hamako Mori má na svém kanálu Gamer Grandma okolo 300 tisíc sledujících nadšenců počítačových her, které devadesátiletá jednou týdně zásobuje svým videem, které v průměru trvá 20 minut.

„Nikdy bych si nemyslela, že budu v něčem nejlepší na světě,“ řekla pokorně Mori ve svém děkovném videu. „Ze začátku jsem nebyla moc dobrá hráčka, ale skrz prohrávání jsem se naučila opět vstát a bojovat, nakonec jsem hry dohrála a ten pocit byl skvělý,“ vysvětluje.

Průměrně hraním stráví okolo osmi hodin, jejími nejoblíbenějšími kousky jsou jako Grand Theft Auto 5 (GTA 5), Call of Duty, Dauntless nebo Dark Souls 3.

„Jak jsem začala být starší, hledala jsem nějakou novou zábavu. Když začnu hrát, nemůžu se od toho odtrhnout. Cítím se, jako kdybych byla ve filmu,“ říká devadesátiletá Japonka.

Hamako není žádným nováčkem, ve svém domě má velkou zásobu herních titulů a za čtyřicet let sbírání má doma například originální Nintendo 64, NEC PC Engine Duo-RX, které jsou v dnešní době už opravdu archivními kousky.

„Vypadalo to tak zábavně a já si pomyslela: to by přece nebylo fér, aby to hrály jen děti,“ vzpomíná na své začátky Mori.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...