20. ledna 2018 14:34 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO Velké gesto. Domračovová přišlápla Wiererové hůlku a poté vypustila spurt

Dorothea Wiererová právě přišla o hůlku pár desítek metrů před cílem stíhačky... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dorothea Wiererová právě přišla o hůlku pár desítek metrů před cílem stíhačky... | foto: youtube.com

ANTERSELVA Stíhačku žen v italské Anterselvě ovládla Němka Laura Dahlmeierová před Italkou Dorotheou Wiererovou a Běloruskou Darjou Domračevovou. Ta se v závěrečném spurtu prezentovala velkým sportovním gestem…

O triumfu Němky Dahlmeierové, která loni dominovala celému Světovému poháru a také mistrovství světa, nebylo od poslední střelby pochyb. Ze střelnice odjela s náskokem necelých dvaceti sekund na dvojici Wiererová – Domračevová.

Ta jela poslední dva kilometry pospolu a všichni se tak těšili na dramatický finiš. K tomu také došlo, jen o něco dříve než na cílové rovince.

Dorothea Wiererová na loňské dovolené.
Dorothea Wiererová.

Obě zkušené závodnice se několikrát přetahovaly o první pozici především do zatáček. Do té poslední vjela na první pozici Italka známá především díky expresní střelbě.

Na vrcholu oblouku při nájezdu do cílové rovinky se rozhodla zabrat také běloruská závodnice, manželka norské legendy Oleho Einara Björndalena. Jenže ve chvíli, kdy tak učinili, přišlápla soupeřce hůlka a Wiererová o ni pochopitelně přišla.

Domračevová vyhodnotila situaci bleskově, z nástupu do spurtu ustoupila a nechala Italku dojet před sebou. „Cítila jsem se v posledním kole hodně silná. Darja ukázala, že biatlon je pro velké sportovce, děkuji,“ řekla v cíli sympatická Italka, která na domácí půdě oslavila pódiové individuální umístění po dvou letech.

A na sociálních sítích si okamžitě vysloužila velký obdiv a chválu. Zcela zaslouženě. Ostatně přesvědčte se sami…

Tohle je skutečné ženské soupeření!

20.ledna 2018 v 14:00, příspěvek archivován: 20.ledna 2018 v 14:31

This is truly sport(wo)manship!!! #Wierer #Domracheva #ANT18

Darja Domračevová vystoupila z cílového finiše s Dorotheou Wiererovou poté co jí nechtěně přišlápne hůlku a zvolní tempo. Tato sportovkny je hodně hodně velká třída!

20.ledna 2018 v 13:50, příspěvek archivován: 20.ledna 2018 v 14:30

Darya Domracheva tritt Dorothea Wierer beim Zielsprint aus Versehen auf den Skistock und nimmt daraufhin das Tempo raus. Wierer wird Zweite, Domracheva Dritte... Diese Athletin hat ganz ganz große Klasse! Chapeau. #Biathlon

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.