Sobota 4. července 2020svátek má Prokop 25 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Vítr odnášel kola i závodníky. Populární závod byl proto zrušen

Vítr zvedal kola závodníků do vzduchu. Ti si s ním nedokázali poradit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítr zvedal kola závodníků do vzduchu. Ti si s ním nedokázali poradit. | foto: Twitter

KAPSKÉ MĚSTO Na start Cape Town Cycle Tour se v neděli chystalo 35 tisíc cyklistů. Všichni si totiž brali za čest zúčastnit se 40. ročníků nejmasovějšího závodu na světě. Vítr v Kapském Městě však nabíral takové síly, že cyklistům odnášel kola a oni sami měli co dělat, aby je nestrhl sebou. Pořadatelé proto i kvůli požáru poblíž tratě neměli jinou možnost než závod zrušit.

„Dnešní ráno před nás postavilo řadu výzev. Rychlost větru byla výrazně vyšší, než se předpokládalo,“ napsal na facebookový tiskový mluvčí závodu David Bellairs.

„V kombinaci s velkým požárem a rizikem protestních akcí na trati to byly faktory, proč jsme se rozhodli letošní ročník zrušit,“ doplnil.

A nikdo se nemohl divit, vždyť cyklistům nešlo nasednout na kolo. Kdykoliv se o to pokusili, vítr je srazil k zemi a nebo jim nedovolil jet na žádný směr. Jeho rychlost totiž přesahovala 100 kilometrů za hodinu.

A to se ještě museli pořadatelé vypořádat s požáry kolem trati a také faktem, že kvůli očekáváným protestům zkrátili trať ze 109 kilometrů na pouhých sedmdesát osm.

„Naši prioritou bude vždycky bezpečnost všech závodníků. Na startu, trati i v cíli v Chapman Peak bylo velké riziko zranění nebo i úmrtí,“ doplnil Bellairs.

Bez náhrady tak byl zrušen vůbec největší amatérský závod svého druhu na světě.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!