Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Vyjádřit podporu lékařům. Francouz zaběhl na svém balkonu maraton pod sedm hodin

Sport

  14:34
Toulouse - V období karantény jsou lidé nuceni být doma a stojí tak před nimi složitý otazník. Jak nezakrnět na gauči a využít efektivně svůj čas? S velmi netradičním způsobem přišel Francouz Elisha Nochomovitz, na podporu všem lékařským jednotkám zaběhl na svém sedmimetrovém balkonu vzdálenost 42,2 kilometrů, tedy oficiální distanci maratonu.

Elisha Nochomovitz po doběhnutí maratonu na svém balkoně. foto: Reprofoto

Elisha Nochomovitz je milovníkem různých druhů cvičení, během karantény se ale svoje sportovní výkony rozhodl posunout na ještě vyšší úroveň. 

Na podporu lékařům, kteří podle jeho slov odvádí „nelidské množství práce a pomoci všem“, zaběhl na svém sedmimetrovém balkonu v Balmě, jižním předměstím francouzského města Toulouse, maraton za pouhých 6 hodin a 48 minut.

„Pokyny znějí jasně. Musíme zůstat doma a to jsem udělal. Chci vám ukázat, že i z domova se dá pořádně sportovat, nechci slyšet žádné výmluvy. Pomyslete prosím na všechny ty lékaře, kteří stojí v první linii proti tomuto viru a zachraňují lidské životy. I tímto malým gestem je můžeme podpořit,“ vyzývá Nochomovitz ostatní.

Začátek a konec Francouzova výkonu:

A pokud si myslíte, že byl sportovní nadšenec po dokončení svého maratonu vyčerpaný, tak jste na omylu.

„Chci svůj čas ještě vylepšit, přemýšlím také o organizovaném tréninku z mého balkonu pro lidi. Cílem bylo zabít co nejvíce volného času, doufám, že se ostatní inspirují,“ říká odhodlaně Francouz. 

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat