5. dubna 2010 21:26 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Woodse dojali fanoušci, na Masters ale manželka nepřijede

Tiger Woods. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiger Woods. | foto: Reuters

AUGUSTA Nejlepší golfista světa Tiger Woods se objevil poprvé od skandálu s nevěrou na oficiální tiskové konferenci, na které uznal, že jej příjemné přijetí fanoušků na US Masters vzalo za srdce. Zároveň oznámil, že s ním na turnaji v Augustě nebude manželka Elin.

Woods je středem pozornosti už od neděle, kdy si šel poprvé v dějišti prestižního turnaje major zatrénovat. "Když jsem přišel, nevěděl jsem co očekávat. Publikum je tu každý rok velmi slušné, ale tohle mě úplně dostalo," oznámil Woods poté, co si prošel 18 jamek s vítězem Masters z roku 1992 Fredem Couplesem. Woods, současná světová jednička, tento turnaj vyhrál čtyřikrát.

TRÉNINK TIGERA WOODSE PŘED MASTERS:

Čtyřiatřicetiletá golfová ikona znovu vzala veškerou vinu za aféru na sebe a omluvila se i hráčům. Přes pětiměsíční přestávku si však stále věří a doufá v zisk pátého zeleného saka v kariéře. Pokud získá potřebné výsledky, velmi rád by si zahrál v americkém týmu i slavný Ryder Cup.

Woodsovu aféru rozpoutala podivná autonehoda nedaleko jeho domu loni v listopadu. Dnes přiznal, že mu po ní zbylo pět stehů. Brzy vyšlo najevo, že byl své manželce Elin nevěrný s několika ženami. K mravnímu pochybení se Woods přiznal a brzy jej začali opouštět i někteří reklamní partneři.

ČTK, Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz