Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Z dětské hry oceňovaným motosportem. Závody v RC autíčkách baví soutěžící i diváky

RC autíčko foto: hobbyhelp.com/

Praha - Autíčka na ovládání už dlouho nepatří do rukou pouze dětem. Ty závodní rozhodně ne. Soutěže v RC autíčkách přitahují pozornost více a více lidí, baví i diváky. Levná zábava to ale rozhodně není.
  5:00

Postavit na start a jedeme! Snad každý malý kluk měl v dětství autodráhu či autíčko na ovládání. Některé hry však zabaví i v dospělosti. Důkazem jsou RC autíčka, ve kterých se napříč světem pořádají prestižní závody. 

Závodníkům rozhodně nestačí koupit si rychlé auto a automaticky počítat s výhrou. A také se nejedná zrovna o levnou záležitost. Ty nejlepší závodní auta se pohybují v rozmezí deseti až patnácti tisíc korun. Spousta závodníků si je také různě vylepšuje, například pomocí kvalitnějších kol. 

Ve většině z nich je rovněž k dispozici telemetrie, která během závodů snímá rychlost, počet otáček, napětí i teplotu motoru. Je také spousta variant pohánění. Některé jezdí na elektřinu, jiné mají spalovací motory.

Liší se i konstrukcí. Existují auta pouze na vnitřní ježdění, terénní, silniční, monster trucky... Variant je opravdy mnoho.

Závodění v RC autíčkách se stalo velmi rychle fenoménem. Vymýšlí se různé trasy, které rozhodně neprověří pouze rychlost daného auta. Některé kopce totiž dokáží pořádně zabrat a právě náročné terény dělají z této podívané napínavou zábavu, která baví i diváky. 

V dnešní době existuje dokonce i světová asociace závodění v RC autíčkách, pořádá se i mistrovství světa a ty nejprestižnější závody se dají sledovat živě v televizi, a dokonce si na nich i sázet. 

Autoři:
Témata: Motorismus, Sport, YouTube

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI
Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI

Ať už musíte celý den pobíhat za miminkem nebo běháte jen tak pro radost v lese. Možná vás trápí propadlá klenba nebo vás po celém dni bolí nohy....

Mohlo by vás zajímat