27. srpna 2011 16:28, aktualizováno  20:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Zbláznil se? Maldonado najel do Hamiltona

Maldonado a Hamilton. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Maldonado a Hamilton. | foto: Reprofoto

SPA/PRAHA Oba jsou horké hlavy. Oba nejdou pro ostrá slova daleko a oba dokážou být na trati pro soupeře pořádně nepříjemní. V kvalifikaci na Velkou cenu Belgie na okruhu ve Spa se Lewis Hamilton a Pastor Maldonado utkali proti sobě. A padla kosa na kámen...

Lewis Hamilton a Pastor Maldonado patří mezi nejagresivnější jezdce ve formuli 1. Nejednou se kvůli svému stylu jízdy a žhavým výrokům dostávají do křížku se soupeři, ale i komisaři. V závěru druhé části kvalifikace  na nedělní závod v Belgii se oba střetnuli přímo na trati. A opět to bude mít dohru...

Co se stalo? V závěru rychlého kola si vyšplápnul (čistě) Hamilton bojující o pole position na Maldonada. Venezuelan sice nebyl v pořadí tak vysoko, měl ovšem rozjeté své nejrychlejší kolo a mohlo pomýšlet na postup do závěrečného dílu kvalifikace.

Vzájemný souboj oba zpomalil, Hamilton sice poskočil na druhé místo průběžně, Maldonado skončil ale až šestnáctý. A zuřil. Natolik, že po průjezdu do dalšího kola se za britského exšampiona pověsil, předjel ho a následně se chtěl zařadit před něj. Jenže moc brzo (úmyslně?) a do Hamiltona najel.

"To snad udělal schválně," divil se do vysílačky šestadvacetiletý Hamilton. "Určitě to budou šetřit komisaři, ať si každý udělá obrázek, podle mě je ale jasné, že v tom byl úmysl," souhlasil s Britem i komentátor Nova Sport Tomáš Richtr.

Anketa

Najel Maldonado do Hamiltona úmyslně?

Ano 114
Ne 83
Nevím 42

"Jestli měl Maldonado s Lewisem nějaký problém, měl si to s ním vyřešit z očí do očí v boxech. Ale ne se mu takhle mstít na trati," nechápal komentátor BBC a bývalý jezdec formule 1 David Coulthard. Hamiltonovi museli mechanici do závěrečné části kvalifikace vyměnit přední část monopostu, i přesto zajel nakonec druhý čas a do závodu tak vyrazí bok po boku s Vettelem.

Zda do něj zasáhne i Maldonado nebo dostane jednozápasovou stopku se ukáže v následujícících hodinách. Další komentátor Martin Brundle nepochybuje o první variantě. "Měli by ho poslat domů," prohlásil i přesto, že se Venezuelan bránil: "Nechtěl jsem ho trefit. Neměl jsem k tomu ani žádný důvod. Byly tam skutečně těžké klimatické podmínky a měli bychom mít pochopení pro to, co se stalo."

Fanoušci ani odborníci mu ale příliš nevěří. Jak tomu bude u komisařů?

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky