Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vitalij Kličko boxuje možná naposledy před odchodem do politiky

Sport

  9:51
MOSKVA - Možná poslední zápas v profesionálním ringu čeká v sobotu Ukrajince Vitalije Klička, který se v Moskvě utká s Manuelem Charrem z Německa o pás šampiona organizace WBC v těžké váze. Starší z bratrské dvojice, která dlouhá léta kraluje profesionálnímu boxu, v říjnu kandiduje v ukrajinských volbách a má velkou šanci, že uspěje. V tom případě hrozí, že Kličko v jedenačtyřiceti letech s boxem skončí.

Vitalij Kličko zdraví diváky foto: Reuters

Momentálně se ale dvojka světových žebříčků plně soustředí na souboj se sedmadvacetiletým Charrem, kterému patří v žebříčku webu boxrec.com až 35.

místo. Právo vyzvat Klička německý boxer získal po březnové výhře nad jiným Ukrajincem Tarasem Byděnkem. Na soupeře kalibru Klička však ještě Charr nenarazil.

Sebevědomí ale libanonskému rodákovi rozhodně nechybí. "Znám trenéra Vitalije Fritze Sduneka, pracoval jsem s ním. Proto vím, jak Vitalije připraví. Mám dobrou taktiku a jsem si na tisíc procent jistý, že je lepší než Vitalijova (taktika). Jsem si jistý, že budu nový šampion," řekl Charr, který všech 21 zápasů v profesionálním ringu vyhrál. Teprve podruhé v kariéře ale bude boxovat mimo Německo.

Kličko stejně jako boxerští odborníci nepochybuje o tom, že vyhraje. Soupeři alespoň veřejně projevil respekt. "Manuel Charr je momentálně jedním z nejtěžších soupeřů, se kterým se můžu utkat. Je mladý, agresivní a rychlý. Jsem si jistý, že v sobotu to bude velká bitva. Mám za sebou velmi dobrý tréninkový kemp a už se nemůžu dočkat, až vstoupím do ringu," uvedl Kličko, který má bilanci 44 výher a dvou porážek. Hned čtyřicet zápasů přitom ukončil před limitem.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!