Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vitalij Kličko dementoval zprávy médií, že skončil

Sport

  16:09aktualizováno  17:45
DONĚCK (Ukrajina) - Ruská média dnes uvedla, že ukrajinský boxer Vitalij Kličko ukončil kariéru a bude se soustředit pouze na politickou dráhu. Jednačtyřicetiletý mistr světa v těžké váze organizace WBC však tuto zprávu dementoval s tím, že nebyl správně pochopen. Starší z bratrské dvojice Kličkových 8. září uhájil mistrovský pás v duelu s Němcem Manuelem Charrem a už tehdy naznačoval, že s boxem nejspíš skončí.

Vitalij Kličko zdraví diváky foto: Reuters

Nyní se k tomuto tématu vyjádřil v Doněcku na tiskové konferenci politické strany Udar, za kterou bude kandidovat v říjnových parlamentních volbách. "Můžu všem fanouškům boxu slíbit, že ještě mnohokrát bude vlát ukrajinská vlajka a hrát ukrajinská hymna, když půjde Kličko do ringu," řekl s dramatickým efektem.

"Co se mě týče, já už boxovat nebudu. Mám bratra, který je jako já, ale mladší a talentovanější. Takže jsem myslel svého bratra Vladimira," dodal. O pět let mladší Vladimir je šampionem organizací WBA, IBF a WBO. Několik hodin poté Vitalij svá slova korigoval. "Nemůže být řeč o tom, že má sportovní kariéra skončila. Omlouvám se, jestli jsme se na tiskové konferenci nevyjádřil přesně," citovala ho agentura DPA.

Z otázek o konci kariéry už je unavený

O svém odchodu z ringu se už Kličko dále bavit nechtěl. "Z té otázky jsem už trochu unavený. Když se k tomu rozhodnu, pak vám garantuju, že to na nějaké mimořádné konferenci oznámím," dodal slavný Ukrajinec. Vitalij Kličko, přezdívaný díky kombinaci své fyzické síly a intelektu "Doktor Železná pěst", poprvé ukončil kariéru v roce 2005 kvůli zranění kolena.

V roce 2008 se však vrátil a boxoval ještě další čtyři roky.¨Amatérský vicemistr světa z roku 1995 vstoupil do profesionálního ringu rok nato a celkem absolvoval 47 zápasů. Pětačtyřicet z nich vyhrál, z toho 41 k.o. Dvakrát, s Američanem Chrisem Byrdem a Britem Lennoxem Lewisem, odešel poražen.

Autor: