Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vitalije Klička čeká obhajoba titulu proti 'Noční můře' Arreolovi

Sport

aktualizováno  27. září 6:11
PRAHA/LOS ANGELES - VIDEO Boxerský svět supertěžké váhy čeká v neděli ráno jeden z nejzajímavějších zápasů posledních let. Nejlepší boxer současnosti Vitalij Kličko si to v losangeleském Staple Centre rozdá s americkým pořízkem s mexickými kořeny Chrisem Arreolou pás šampiona organizace WBC.

Chris Arreola a Vitalij Kličko. foto: ČTK

BOXERSKÝ ŠLÁGR ON-LINE

"Noční můra", tak si nechává kalifornský rodák říkat. Nyní má šanci stát se noční můrou Vitalije Klička a překvapit celý boxerský svět. Stejně jako před osmi lety Hasim Rahman tehdejší světovou jedničku Lennoxe Lewise. Mimochodem, právě slavný Brit je vedle Chrise Byrda jediným boxerem, který dokázal ukrajinskou horu svalů v profesionálním ringu porazit.

PROČ JE ARREOLA NOČNÍ MŮROU PRO SOUPEŘE:

Arreola věří, že se stane třetím v řadě. "Vážím si Vitalije jako boxera, ale zápas se mnou bude úplně jiný, než na jaký byl zvyklý z dřívějška. Jeho zápasy jsou hlavně o taktice a o tom nepustit si soupeře k tělu. Já jsem ale zvyklý rány přijímat a ještě tvrdší dávat. A je na čase to dokázat ve velkém zápase. Bude to můj večer," prohlašuje odvážně 193 centimetrů vysoký podsaditý boxer s vizáží vězně z nedalekého San Quentina.

VIZITKY OBOU BOXERŮ

CHRIS ARREOLA
Věk: 28 let
Narozen: Los Angeles, USA
Výška: 193 cm
Váha: 113,5 kg
Rozpětí paží: 196 cm
Bilance v profi ringu: 27 zápasů/27 výher, 24 K.O.
Zajímavost: Bývalý sparingpartner Hasima Rahmana a především bratra Vitalije Klička Vladimira.

VITALIJ KLIČKO
Věk: 38 let
Narozen: Belovodsk, Ukrajina
Výška: 202 cm
Váha: 114 kg
Rozpětí paží: 203 cm
Bilance v profi ringu: 39 zápasů/37 výher, 36 K.O., 2 porážky, držitel mistrovského pásu WBC
Zajímavost: Jednu ze dvou porážek utrpěl od Lennoxe Lewise před šesti lety na stejném místě, jako se nyní postaví Arreolovi, ve Staple Centre v Los Angeles.  

Arreola se navíc může stát prvním šampionem mexického původu v nejprestižnější boxerské váhové kategorii. Podaří se mu to? Málokdo tomu věří. Téměř 114 kilo vážící boxer se sice pyšní bilancí 27 zápasů, stejný počet výher a z toho 24 K.O. Jména soupeřů ale mnohým nejen nezaujatým fanouškům příliš nepoví.

Arreola by měl být pro Klička lehkým soupeřem
Proti němu stojí dvoumetrový obr z Ukrajiny, který je v současnosti považován za nejlepšího boxera supertíhy na světě – Vitalij Kličko. Osmatřicetiletý rodák z Belovodsku se předloni vrátil do ringu po téměř čtyřleté odmlce, aby společně s bratrem Vladimirem ovládl boxerský svět. A rozhodně si nehodlá nechat překazit bratrské plány od neznámého Arreoly.

Ten má být naopak posledním zákuskem před vytouženým soubojem s ruským medvědem Valujevem, který drží pás organizace WBA. Poslední pás ze čtyř nejprestižnějších, který Kličkům v rodinné sbírce chybí. "Naběhal jsem v přípravě přes sto kilometrů, odboxoval více jak sto ostrých zápasových kol se svými sparingypartnery. Po tom všem mohu říct. Jsem připraven a vyhraji," řekl při vážení bijec s přezdívkami "Doktor" či "Ocelová pěst".

TO NEJLEPŠÍ Z VITALIJE KLIČKA:

Není důvod mu nevěřit. Navíc roli by nemělo hrát ani dějiště souboje – Los Angeles. Vitalij se svým bratrem sice zápasí především v Německu, Vitalij ale hodně času tráví právě v Kalifornii, kde se také na soupeře připravoval. Dočká se supertěžká váha překvapivého oživení v podobě vítězství Arreoly nebo zůstane vše při starém a nejpozději po dvanáctém kole zvedne ruce nad hlavu jako vítěz Vitalij Kličko? To se dozvíme v neděli časně ráno, utkání začíná v pět hodin našeho času.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat