Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vítězem Turné čtyř můstků se stal Prevc, Koudelka skončil celkově čtrnáctý

Sport

  19:00
BISCHOFSHOFEN - Poslední závod v Bischofshofenu i celé Turné čtyř můstků vyhrál s převahou Peter Prevc a stal se po Primoži Peterkovi druhým slovinským vítězem prestižního seriálu. Nejlepším českým skokanem byl ve středu na dvanáctém místě Jakub Janda, celkově se vedlo nejlépe Romanu Koudelkovi, který obsadil konečné čtrnácté místo.

Peter Prevc - ilustrační foto. foto: Reuters

Druhý dnes i v celém Turné byl Němec Severin Freund, třetí v obou pořadích byl také Michael Hayböck, loni celkově druhý muž, který byl nakonec nejlepším domácím skokanem.

Stříbrná fantazie. Strachová v Santa Caterině předvedla nejlepší výkon sezony

Rakušan nevyhrál Turné po osmi letech, posledním nerakouským vítězem byl v roce 2008 Fin Janne Ahonen. Peterka ovládl seriál v roce 1997. Čtvrtý byl dnes loňský vítěz Stefan Kraft.

Janda v druhém kole předvedl svůj jasně nejlepší skok na Turné, až po dopadu po dlouhé době zaťal ruku v pěst v radostném gestu.

Výkon 134,5 metru znamenal posun ve výsledcích, ale na nejlepší desítku mu to nakonec nestačilo. Celkově skončil vítěz Turné z roku 2006 Janda jednadvacátý.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka.
Jan Matura.

Koudelka si v druhém kole skokem 127,5 m lehce pohoršil a skončil o dvě místa za Jandou, v celkovém pořadí klesl o dvě příčky. V průběžném hodnocení Světového poháru zůstal jako nejlepší český skokan 12., Jandovi patří 23. místo.

Dnes bodoval ještě na 25. místě Jan Matura, naopak jen jedno kolo absolvoval Lukáš Hlava, který obsadil 34. pozici.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat