Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vítková po návratu z Ameriky: S ležkou se peru pořád. Vlastně celou kariéru

Sport

  15:15
PRAHA - Z americké mise se vrátila společně se svými parťačkami jen na otočku a hodně unavená. Přesto úsměv z tváře biatlonistky Veroniky Vítkové, která během smíšené štafety v Canmore zažila možná nejtěžší chvíle kariéry, nezmizel.

Veronika Vítková foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

O týden později už zase ženskou štafetu přivezla na prvním místě. „Byla to pěkná tečka, potřebovala jsem si spravit chuť,“ říká aktuálně sedmá žena celkového pořadí Světového poháru.

Byla právě vítězná štafeta v Presque Isle impulzem, který jste potřebovala?
Byla to pěkná tečka za dalšími závody, určitě můžu jít s větším klidem do přípravy. Potřebovala jsem si spravit chuť, protože v posledním závodě v Kanadě vůbec nevím, co bylo. Už se mi to stalo i v individuálním závodě, ale tohle byla štafeta. Pohřbila jsem šance celého týmu už někde na začátku po první položce, což se neomlouvá.

Vzala jste si z té nepovedené položky i nějaké ponaučení do budoucna?
Nemůžu říct, že bych si z toho něco vzala, byla jsem z toho opravdu špatná. A já si z té položky opravdu nic nepamatuju. Nevím, co se tam stalo, nevím, proč to nepadalo.

Zlatá radost českého biatlonového týmu po triumfu v Presque Isle.
Veronika Vítková slaví triumf v ženské štafetě.

Co se dá s ležkou dělat? Dlouhodobě ji máte horší než střelbu vestoje...

Je to tak, s ležkou se peru už delší dobu, vlastně celý život mám větší úspěšnost vestoje než vleže. Letos tam dokážu dát nulu, ale taky dokážu ležku extra pokazit. Zkusíme to vyladit, najít klid. Myslím, že se mi to podařilo už částečně v Americe, trochu jsem si zvolnila a začalo to padat.

Plánujete v Pokljuce nějaké extra cvičení na střelbu vleže?

Ani ne, bude to standardní příprava, v tréninku jsem s tím opravdu neměla problém, takže doufám, že to byl jen momentální výpadek v jednom závodě.

Jaký máte teď s odstupem dojem ze dvou zámořských štací?
Na jednu stranu jsem se těšila, protože na tom místě začal můj velký biatlon. V Presque Isle jsem jela své druhé juniorské mistrovství světa, v Canmore jsem zase v juniorské kategorii končila. Ale nemyslím si, že je tam ideální pořádat Světové poháry, na to tam nejsou podmínky a v Americe už vůbec ne. Bylo to náročné pro všechny týmy.

Dá se vůbec nějak srovnat evropská atmosféra s tou kanadskou nebo americkou?
Vůbec ne, ale byli jsme překvapení, že v Canmore bylo plno Čechů, za což jsme byli rádi a myslím, že i ostatní týmy koukaly, že tam máme takovou podporu.

Jak se teď těšíte do norského Osla a na tamní tratě?
Oslo mi vyhovuje. Nejsou tam nijak jednoduché tratě, ale zároveň ani moc těžké. Loni jsme zajeli pěkné výsledky a ukázali, že tam umíme závodit.

Třeba ve štafetě, co?
Štafeta tam vyhrála, no... (smích)

Máte před sebou vrchol sezony, zatím jste s ní spokojená?
Pořád jsem v nejlepší desítce v celkovém hodnocení Světového poháru, což je taková má meta. Ukazuje to mou vyrovnanost v sezoně. Že to letos ještě nedopadlo na stupně vítězů? Bohužel nedopadlo, ale vždycky chyběl kousek. Když už jsem se trefila, zase mi to až tak úplně neběželo a naopak.

Autoři:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI
Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI

Ať už musíte celý den pobíhat za miminkem nebo běháte jen tak pro radost v lese. Možná vás trápí propadlá klenba nebo vás po celém dni bolí nohy....

Mohlo by vás zajímat