Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vládní investiční plán počítá s 20 miliardami pro sport, jen hala pro Kometu má stát 1,4 miliardy

Sport

  16:30aktualizováno  17:35
PRAHA - Národní investiční plán do roku 2050, který v pondělí představila vláda, počítá pro sport s téměř dvaceti miliardami korun.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Anna Vavríková, MAFRA

Nejdražším projektem by měla být obnova a dostavba multifunkčního sportovního areálu v Nymburce, která by měla stát dvě a půl miliardy korun. 

Plánovány jsou také rekonstrukce skokanských můstků v Harrachově a ve Frenštátě pod Radhoštěm. 

Plán počítá rovněž s výstavbou rychlobruslařské haly za 400 milionů korun, ale není v něm upřesněna lokalita ani termín zahájení výstavby.

„Na nájezdovku rolba vůbec nejede, to se dělá lidskými silami, máme na to...

Skokanské můstky v Harrachově

Z takzvaných olympijských center určených pro přípravu elitních českých sportovců a pořádání velkých soutěží jsou v plánu také vylepšení ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě, která slouží biatlonistům, běžcům na lyžích i závodům horských kol.

Dále modernizace kanálu v Račicích určeného pro veslování a rychlostní kanoistiku a areálu pro vodní slalomáře v Praze Troji.

V letech 2021 až 2022 počítá plán se zahájením výstavby moderních multifunkčních hal pro lední hokej a další aktivity v Brně, Kladně, Jihlavě, Olomouci, Zlíně a Litvínově. 

Nejdražší by měla být ta brněnská, která má stát 1,4 miliardy korun.

V Praze by měl vyrůst nový cyklistický velodrom mezinárodních parametrů za 750 milionů korun a gymnastické tréninkové centrum pojmenované po Věře Čáslavské, které by mělo stát 400 milionů korun.

Nového zázemí pro zimní sezonu by se měli dočkat atleti, pro které se v Brně počítá s výstavbou halového areálu Campus. 

V tomto centru za 600 milionů korun by se měli připravovat reprezentanti a mělo by sloužit pro konání mezinárodních atletických závodů.

Česká radost po výhře nad favorizovanými házenkáři Dánska.

Česká radost po výhře v hale v Plzni.

V plánu je také výstavba čtrnácti hal pro míčové sporty, jako je basketbal, volejbal, házená a florbal. 

Tu největší s kapacitou 4000 diváků by mělo v roce 2022 začít stavět město Plzeň, stát by měla miliardu korun. Zbývajících třináct by mělo mít kapacitu 1500 diváků a každá z nich by měla přijít na čtvrt miliardy korun.

Investiční plán také kopíruje koncepci rozvoje ledního hokeje v Česku, která počítá s výstavbou čtyř desítek a rekonstrukcí desítky zimních stadionů v menších městech. To se ale týká až období 2030 až 2050.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat