20. května 2008 9:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vlček: Došlo i na slzy

Stanislav Vlček si užívá s pohárem.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanislav Vlček si užívá s pohárem. | foto: Lidové noviny

PRAHA Ze Slavie v zimě odešel, přesto měl na zisku titulu obrovský podíl. Útočník Stanislav Vlček (32) se stal v uplynulé sezoně nejlepším střelcem červenobílých. Zlatou medaili pro mistra fotbalové ligy, kterou jeho bývalí spoluhráči převzali už v sobotu, dostal současný hráč belgického Anderlechtu včera přímo v Edenu, společně s dalším bývalým slávistou Michalem Švecem.

Sledoval jste výsledky Slavie během celé jarní části?
Hned od únorového zápasu s Tottenhamem. Dotáhnout sezonu do vítězného konce bylo pro kluky náročné. Na druhou stranu, kdyby byl zisk titulu jednoduchý, určitě by nás teď tolik netěšil.

Nemrzelo vás, že jste přišel o sobotní oslavy?
Hráli jsme finále Belgického poháru, tak jsem si oslavy Slavie alespoň prohlédl na internetu. Byl jsem nadšený a došlo i na slzy. Vzpomněl jsem si na ty krásné roky, které jsem ve Slavii prožil, a jsem šťastný, že sezona letos skončila takovým úspěchem.

Všiml jste si, že při oslavách skandovali fanoušci i vaše jméno?
Toho jsem si nevšiml, ale jsem rád, že si na mě fanoušci vzpomněli. Konečně se také dočkali nového stadionu. Slavia má zase svůj domov a věřím, že diváků bude do Edenu chodit mnohem víc než na Strahov.

Chtěl byste si v Edenu zahrát za Anderlecht proti Slavii?
No, o Ligu mistrů tady proti Slavii bojovat nechci. Byl bych rád, kdybychom se v evropských pohárech potkali ve skupině a společně postoupili.

Jak byste zhodnotil své dosavadní působení v belgické lize?
Podařilo se mi vstřelit několik gólů a vyhráli jsme Belgický pohár. Ligovou sezonu ale nezačal Anderlecht dobře. Vzhledem k tomu, že jsme měli velkou ztrátu na vedoucí příčky, tak i konečné druhé místo je velký úspěch.

Ještě jste si nestačil ani oddychnout a už vás čekají reprezentační povinnosti. Problémy s únavou zatím nepřišly?
Na soustředění bude jistě prostor pro regeneraci, takže věřím, že budu v pořádku.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!