Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Veteránka Hilgertová slaví. Pojede na OH

Sport

  13:58
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu Štěpánka Hilgertová se v Londýně pošesté představí pod pěti kruhy.bbČtyřiačtyřicetiletá kajakářka se na hry nominovala díky vítězství v dnešním závěrečném kvalifikačním závodu Českého poháru v Českých Budějovicích.

Štěpánka Hilgertová foto: ČTK

V Londýně bude startovat ve vodním slalomu stejná česká sestava jako na minulých hrách v Pekingu. Už po sobotním závodu měl jistou nominaci kajakář Vavřinec Hradilek, v dramatické bitvě si účast na OH vybojovali díky dnešním vítězstvím kanoista Stanislav Ježek a deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, kteří budou obhajovat stříbro.

Hilgertová bojovala o místo pro Londýn s dvaadvacetiletou Kateřinou Kudějovou, jež měla po polovině kvalifikace navrch. Zkušená kajakářka se však vrátila do hry sobotním vítězstvím v prvním závodu v Českých Budějovicích, který její rivalka pokazila. Šampionka z Atlanty 1996 a Sydney 2000 si tím zajistila pro tuto sezonu účast v reprezentaci a dnes přidala i nominaci na olympiádu.

PSALI JSME TAKÉ

"Před nominací jsem byla realista. Věděla jsem, že Kudějová jezdí dobře, že si tu olympiádu klidně může vyjet. To mi pomohlo, nebyla jsem na to upnutá, i když jsem samozřejmě chtěla. Ale nebyla jsem sama před sebou pod takovým tlakem," uvedla Hilgertová. "Věděla jsem před startem, že to Káča (Kudějová) jela slušně, ale můj čas byl neuvěřitelný, i když jsem to po startu trochu pokazila. Překvapilo mě to," prohlásila.

Na šesti olympijských hrách dosud z českých sportovců startovali pouze veslaři Václav Chalupa s Jiřím Ptákem a běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. Ta má ale vedle pěti zimních her na kontě i jednu účast na letních hrách v závodě horských kol.

Na šesti olympijských hrách dosud z českých sportovců startovali pouze veslaři Václav Chalupa s Jiřím Ptákem a běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, která má ale kromě pěti zimních her na kontě i jednu účast na letních hrách v závodě horských kol.

Autor: