Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vokoun musí na operaci, může chybět až 6 týdnů

Sport

  11:56
Nashville - Až na šest týdnů může brankář Tomáš Vokoun vypadnout ze sestavy hokejistů Nashvillu kvůli zranění levého palce na ruce, s kterým se v pondělí podrobí operaci. Podle listu The Tennessean bude gólmanská jednička týmu chybět minimálně čtrnáct dní.

Tomáš Vokoun v brance Nashvillu.

Podle původních zpráv si Vokoun ve čtvrtečním utkání s Vancouverem poranil zápěstí. Mistr světa z loňského roku se po zápase podrobil rentgenovému vyšetření, které vyloučilo zlomeninu. Specialista Phil Coogan a týmový lékař Michael Pagnani pak po dalším vyšetření rozhodli, že Vokoun musí na operaci přetržené šlachy.

Při Vokounově absenci dostane více příležitostí Chris Mason, který za českého gólmana dochytal čtvrteční zápas a podílel se na výhře 6:0. Jako jeho náhradníka povolalo vedení Nashvillu v pátek z farmy Karla Goehringa. Kvůli Vokounově zranění sešlo z možného souboje českých brankářů v dnešním utkání proti Detroitu, za který chytá Dominik Hašek.

Mnohem vážnější zdravotní problémy potkaly Vokouna v minulé sezoně, kterou musel v dubnu předčasně ukončit kvůli ucpaným cévám v oblasti pánve. V novém ročníku byl znovu oporou Nashvillu, kterému v 16 zápasech pomohl k jedenácti vítězstvím. Predators i díky němu vedou Centrální divizi. Nashville se momentálně nemůže spolehnout ani na útočníka Josefa Vašíčka, jenž má potíže se zády.
Autoři: ,

Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!
Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!

Pokud se na vás neusmálo štěstí na jaře, kdy naši testeři vyzkoušeli prací gel Persil, tak pak je takhle testovačka přímo pro vás! Hledáme 40...