25. srpna 2018 20:26 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Volebalistky prohrály potřetí v kvalifikaci na ME, šance na postup však stále žije

Kvalifikační volejbalové utkání na ME žen: ČR - Švédsko, 15. srpna 2018 v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvalifikační volejbalové utkání na ME žen: ČR - Švédsko, 15. srpna 2018 v... | foto: ČTK

České volejbalistky uzavřely letošní část kvalifikace mistrovství Evropy porážkou 2:3 v Estonsku. V tabulce skupiny E jsou svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera před lednovými zápasy s jednou výhrou ze čtyř utkání na třetím místě, postup si už zajistilo stoprocentně úspěšné Finsko. Na šampionát se dostane i celek z druhé pozice.

Estonky ve středu v Jablonci nad Nisou podlehly hladce 0:3, ale v domácím prostředí v Tallinnu nastoupily se zjevnou touhou po odplatě. Hostující tým v prvním setu záhy ztratil kontakt a po sérii chyb na příjmu prohrál rozdílem deseti bodů.

Ani začátek druhé sady se českým reprezentantkám nepovedl a musely dotahovat šestibodovou ztrátu. Při podání Havelkové se jim podařilo otočit na 21:20, měly i setbol, ale Estonky se ubránily a následně se v útoku dvakrát neprosadila Mlejnková.

Na nahrávku pak místo Šmídové nastoupila Valková a Češky začaly třetí set čtyřbodovou sérií, o náskok však přišly a v koncovce čelily mečbolu. Tentokrát ale po útoku středem sítě, esu Orvošové a bloku vyhrál 26:24 český výběr.

To hostující volejbalistky nastartovalo a čtvrtý set po blokařské smršti jasně ovládly. V tie-breaku je při skóre 13:11 dělily od důležitého vítězství dva míče, ale domácí celek se tříbodovou sérií protlačil k mečbolu a za stavu 15:14 ukončila zápas tvrdým útokem Miilenová. Pommerovy svěřenkyně tak už potřetí získaly bod za pětisetovou prohru, rozhodujícím kritériem v tabulce je ale počet vítězství.

Zbytek kvalifikace ME se odehraje v lednu. Český tým nastoupí doma proti Finsku a na závěr bude hrát ve Švédsku.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…