1. července 2015 13:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mizerná sezona pokračuje. Kolocová a Sluková se nevzchopily ani na MS

Česká dvojice Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková v duelu proti finským... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká dvojice Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková v duelu proti finským... | foto: ČTK

ROTTERDAM Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková obsadily na mistrovství světa stejně jako před dvěma roky dělené 17. místo. Nejlepší český pár v prvním kole play off podlehl v Rotterdamu Italkám Martě Menegattiové a Viktorii Orsiové Tothové po setech 19:21 a 18:21.

Kolocové a Slukové se ani na šampionátu v Nizozemsku nepovedlo vylepšit letošní nevýraznou sezonu o velký úspěch. Na Světovém okruhu vybojoval pátý pár z olympijských her v Londýně zatím nejlépe devátou příčku. 

Loni touhle dobou měly české hráčky na kontě premiérový triumf v elitním seriálu z pražské Štvanice a ještě cennější prvenství na grandslamu v Berlíně.

Po úterní porážce s polskou dvojicí Kinga Kolosiňská, Monika Brzosteková na závěr základní skupiny Kolocová se Slukovou zápas s třináctými nasazenými Italkami dobře rozehrály. 

V prvním setu vedly 12:7 a v koncovce ještě 18:16, ale pak se soupeřkám povedla čtyřbodová šňůra. První setbol ještě Sluková odvrátila, smeč Orsiové Tothové již sadu ukončila.

Volejbalistky Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková ozdobily prestižní...
Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová ozdobily svou účastí...

Druhý set byl dlouho vyrovnaný, než se Italkám povedlo utéct na 17:14. Český pár nasazený jako číslo čtyři pak už snížil odstup maximálně na dva body. Italské hráčky zásluhou Menegattiové proměnily druhý mečbol.

„Nehrály jsme nejlépe, jak umíme, ale hlavně, že jsme vyhrály,“ uvedla Menegattiová. „Špatně jsme začaly, byl to náročný zápas, ale zachovaly jsme klid a hrály trpělivě,“ řekla italská volejbalistka, která na minulém šampionátu obsadila s tehdejší partnerkou Gretou Cicolariovou páté místo.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!