Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kolocové se Slukovou se drží forma. Postupují

Sport

  20:32
STARE JABLONKI - Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková se probojovaly do druhého kola turnaje Světového okruhu kategorie grandslam v polských Starých Jablonkách. Pátý pár olympijských her v Londýně dnes na úvod play off zdolal domácí dvojici Kinga Kolosiňská, Monika Brzosteková ve třech setech.

Kristýna Kolocová (v popředí) foto: ČTK

O účast ve třetím kole budou Kolocová se Slukovou, které jsou nasazeny jako číslo sedm, hrát v pátek proti Američankám Nicole Branaghové a Kerri Walshové, turnajovým dvanáctkám. V případě vítězství si české volejbalistky zajistí nejhůře páté místo, což je jejich nejlepší výsledek na okruhu. Letos ho obsadily už čtyřikrát a stejně dopadly na olympiádě.

Ze základní skupiny dokázaly ve Starých Jablonkách postoupit i Hana Klapalová s Lenkou Háječkovou, které však v prvním kole play off prohrály s Ruskami Jevgenijí Ukolovovou a Jekatěrinou Chomjakovovovou. V mužském turnaji Přemysl Kubala a Petr Beneš neuhráli v úvodních dvou zápasech ve skupině ani set.

Výsledky turnaje ve Starých Jablonkách

Muži
Skupina Q:
Fijalek, Prudel (9-Pol.) - Kubala, Beneš (8) 2:0 (13, 15), Huber, Seidl (24-Rak.) - Kubala, Beneš 2:0 (17, 16).

Ženy
Skupina C:
Larissa, Juliana (3-Braz.) - Klapalová, Háječková (14) 2:0 (14, 18).

Skupina G: Kolocová, Sluková (7) - Woloszynová, Suwiňská (10-Pol.) 2:0 (14, 10).

Play off - 1. kolo: Kolocová, Sluková - Kolosiňská, Brzosteková (9-Pol.) 2:1 (-21, 17, 9), Ukolovová, Chomjakovová (24-Rus.) - Klapalová, Háječková 2:0 (16, 20).

Autor:

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...