14. června 2008 23:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Volejbalistky postoupily na ME

OPAVA České volejbalistky postoupily na mistrovství Evropy, které se příští rok koná v Polsku. Ve druhém utkání kvalifikačního turnaje v Opavě dnes porazily Moldavsko hladce 3:0 na sety a rozhodly o svém postupu už před nedělním zápasem s Albánií.

Svěřenkyním trenérky Táni Krempaské stačilo po páteční výhře 3:1 nad Slovinskem získat ve zbylých dvou zápasech jeden set, což se jim povedlo v utkání s Moldavskem už po 19 minutách hry. První sadu vyhrály 25:15, ve druhém setu dovolily české volejbalistky soupeřkám uhrát dokonce jen jedenáct bodů.

"Proti takovému soupeři se hraje těžko, je potřeba udržet holky v koncentraci celé tři sety, ale zvládly to perfektně," řekla trenérka Krempaská České televizi. V neděli očekává náročné utkání, protože Albánky dnes překvapivě zdolaly 3:1 Slovinsko, dostaly se na druhé místo a mají šanci postoupit do zářijové baráže. "Stačí jim k tomu získat dva sety, ale my chceme vyhrát 3:0," uvedla Krempaská.

"Bylo těžké se motivovat, ale chtěly jsme vyhrát a ne udělat ostudu," uvedla nejlepší hráčka zápasu Aneta Havlíčková.

Výsledky:

Česká republika - Moldavsko 3:0 (15, 11, 17)

Rozhodčí: Strömsheim (Nor.), Juhasz (Maď.). Čas: 75 min. Diváci: 350.

Sestava ČR: Havlíčková, Kallistová, Jelínková, Šenková, Havelková, Plchotová, libero Jášová - Fraňková, Pastulová, Kučerová, Mühlsteinová.

Slovinsko - Albánie 1:3 (-23, 23, -23, -24)

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!