Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Volfíkům' svitla šance na slalomové MS

Sport

  12:39
PRAHA - "To teda byly hrozné nervy," ulevil si Ondřej Štěpánek a ještě lehce pobledlý si ve společnosti své rodiny zhluboka oddechl. Co že zadáka slavného deblu Volf-Štěpánek ověnčeného i dvěma olympijskými medailemi tak vynervovalo?

Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. foto:  František Vlček, Lidové noviny

V Troji totiž mohli definitivně přijít o poslední možnost, že si začátkem září zazávodí na světovém šampionátu.  Jenže za nesmírně dramatických okolností jejich šance naopak ožila.

ČTĚTE TAKÉ

Volf se Štěpánkem jak známo na jaře propadli v nominačních závodech a vypadli z reprezentace. Šance jim coby prvním náhradníkům zůstala jediná: kdyby poslední nominovaný debl Václav Hradilek – Štěpán Sehnal nepostoupil ani v jednom ze čtyř závodů Světového poháru do finálové desítky, o šampionát si to s "Volfíky", jak se jím říká, měli rozdat koncem srpna na mistrovství republiky.

A zmíněná situace včera právě nastala. Nedělní příběh byl přitom nervydrásající pro oba debly. Hradilek se Sehnalem totiž nakonec skončili jedenáctí a ke kýženému desátému místu jim chybělo nicotných 14 setin… "Proč jen jsme toho jednoho šťoucha udělali," lomili pak rukama.

VÍCE Z VODNÍCH SPORTŮ

Volf se Štěpánkem zase trpěli na břehu v civilu, protože na start právo neměli…  "Nejhorší na celé situaci bylo to, že jsme ji už nemohli ovlivnit, neměli jsme ji ve vlastních rukách," pokračoval Štěpánek. Když už se zdálo, že naděje Hradilka se Sehnalem pohasla, olympijští vítězové Hochschornerové nečekaně pokazili jízdu a situace se znovu obrátila. "Naskočila mně až husí kůže," dodal Štěpánek.

"Do poslední chvíle nebylo nic jasné," ulevil si Jaroslav Volf. "Já jsem to radši moc neřešil, zkrátka jsem věděl, že existují jen dvě varianty. Pro nás je ale dobře, že teď už zase záleží jen na nás, jestli se na šampionát dostaneme…"

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat