25. ledna 2008 9:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vrbata se blýskl hattrickem

Radim Vrbata z Phoenixu oslavuje hat trick proti Nashvillu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radim Vrbata z Phoenixu oslavuje hat trick proti Nashvillu. | foto: ČTK

NEW YORK Český útočník Radim Vrbata měl pod kontrolou včerejší výhru Phoenixu nad Nashvillem. Podíl měl na všech čtyřech gólech, přičemž hattrickem zajistil prodloužení a na vítězný gól přihrál. Byl to jeho třetí hattrick v zámořské kariéře.

Phoenix vyhrál nad Nashvillem 4:3 v prodloužení. Kanonýr Coyotes vstřelil všechny tři branky svého týmu v základní hrací době, v nastaveném čase si navíc připsal asistenci u vítězného gólu obránce Zbyňka Michálka. Pro Vrbatu to byl třetí hattrick v
kariéře v NHL, naposledy se blýskl třemi góly v roce 2003 ještě v dresu Colorada.

Los Angeles - Anaheim 3:1.

Hráči New Yorku Rangers dotáhli do vítězného konce i druhý zápas z dvojboje s Atlantou. K výhře 2:1 po samostatných nájezdech přispěl jedním gólem i obránce Michal Rozsíval, nájezdy rozhodl Brendan Shanahan, který byl jediným úspěšným střelcem v penaltové loterii. Rangers před zápasem vyřadili z užívání dres s číslem 2, které nosil legendární zadák Brian Leetch.

Patrik Eliáš vstřelil podruhé za sebou dva góly, ale zatímco v úterý jimi přispěl k výhře nad Philadelphií, tentokrát to hokejistům New Jersey nebylo nic platné. V duelu s Montrealem podlehli Devils 3:4, na rozhodující branku Chrise Higginse přihrál pět minut před koncem třetí třetiny Roman Hamrlík.